Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
piątek, 16 kwietnia 2021

Noc Muzeów
wtorek, 11 maja 2010 22:44    Drukuj Email

w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

T_Budzinski----200W tegoroczną Noc Muzeów na zwiedzających czekają wszystkie atrakcje Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Do Muzeum, które ukryte jest wśród drzew Parku Łazienkowskiego prowadzić będzie oświetlona lampkami droga. W budynku głównym (Koszarach Kantonistów) otwarte będą wystawy stałe „Las”, „Oko w oko”, „Ptaki”, „Polski salon myśliwski XIX/XX w.”, a od godziny 21:30 wystawa czasowa „Cwał. Wystawa fotografii Tadeusza Budzińskiego”. Podziwiać będzie można także szlacheckie powozy i akcesoria jeździeckie zgromadzone w pobliskiej Stajni Kubickiego. Muzeum czynne będzie od godziny 19:00 do 1:00 (ostatnie wejście o godz. 24:30), a zwiedzanie odbywać się będzie w grupach co 20 minut. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Wydarzeniem wieczoru będzie spotkanie z artystą fotografem Tadeuszem Budzińskim, autorem wystawy „Cwał”. Spotkanie odbędzie się na wystawie czasowej o godzinie 20:00. Autor opowie o swojej fascynacji końmi arabskimi, których malownicze fotografie zdobić będą salę. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję do nabycia albumów fotografii przyrodniczej Budzińskiego, m.in. „Hucuły dzieci wiatru”, „Bieszczady” i nagrodzony Grand Prix Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek album „Wilk”.


Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Warszawa, ul. Szwoleżerów 9,
http://www.muzeum.warszawa.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież