Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium VVARIACJE braci JAKUBA i TYMKA JEZIERSKICH
czwartek, 15 kwietnia 2021

VVARIACJE braci JAKUBA i TYMKA JEZIERSKICH
środa, 21 kwietnia 2010 18:16    Drukuj Email
PROJEKT KORDEGARDA | OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY

kordegarda---200VVARIACJE braci JAKUBA i TYMKA JEZIERSKICH to pierwsza wystawa w nowej siedzibie Kordegardy. Nowe miejsce, nowy rozdział, nowa/stara nazwa galerii: PROJEKT KORDEGARDA.

Autorami prezentacji są: Jakub Jezierski, jeden z najciekawszych architektów i projektantów młodego pokolenia, tym razem występujący w podwójnej roli — pomysłodawcy wystroju wnętrza i oprawy graficznej druków oraz artysty, współautora wystawy —  i Tymek Jezierski, utalentowany rysownik, ilustrator, plakacista. Wystawa o zmianie, mutacji na pograniczu dizajnu i sztuk pięknych, do której pretekstem stało się przekształcenie wnętrza dawnej galerii antyków i lombardu i przystosowanie do nowej funkcji — niekomercyjnej galerii sztuki współczesnej. Znajdziemy na niej kompozycje ścienne (mozaiki) z prefabrykowanych elementów, fotografie, rysunki, elementy rzeźbiarskie. Swoista zabawa z „antykwariatem” form z kolekcji artystów, z typografią, gra słowem, wariacje na temat powtarzalności motywów i historia o możliwości błędu w systemie. Ten zbiór heterogenicznych form i dzieł jednoczy wspólne obydwu braciom wyczucie estetyki i poczucie humoru.

kurator Magda Kardasz


Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Galeria Kordegarda, Warszawa, ul. Gałczyńskiego 3,
wystawa czynna od 22 kwietnia do 30 maja

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież