Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium „Dobre wszystko co dobre"
środa, 21 kwietnia 2021

„Dobre wszystko co dobre"
piątek, 02 kwietnia 2010 00:14    Drukuj Email

zaproszenie_bartek_jarmolinski---200Bartek Jarmoliński

logo_galerii-przy-automacie-„Dobre wszystko co dobre" - czyli o wizerunku polaków robiących karierę na zachodzie
Do cyklu zdjęć Bartka Jarmolińskiego „Polski export" czyli wąsatego, dotąd anonimowego polaka, patrzącego z okładek znanych pism dołączony został film „Ein kunstler aus Polen-ein gutes produkt" oraz seria kilkunastu obrazków-miniatur "wyroby własne", które obok przedstawianych apetycznych i mniej apetycznych wyrobów (mięsno-cukierniczych) są zafoliowane jak produkty dostępne w markecie - bo takie jest przesłanie i zamierzone „antykomercyjne" działanie tych prac.

Seria zdjęć „Polski export" dotyczy „autentyczności" gazetowych okładek, gdzie anonimowy bohater staje się rozpoznawalny. Ma  możliwość sterowania i kreowania swojego wizerunku, za którym nie zawsze (wbrew kreacjom mediów) musi kryć się rzeczywista wartość.

W „Polskim exporcie" fikcja zostaje zmieszana z rzeczywistością. Video obrazuje natomiast performance (Galeria Zero-Berlin) gdzie artysta w obecności gości sprzątał galerię, myjąc witrynę, podłogi. Jest to mit Polaka, który jest dobry, szybki i tani. Po sprzątnięciu Jarmoliński zasiada „na ekspozycji" z podpisem tytułowym, jako dobry polski produkt, którego warto z wyżej wymienionych względów zatrudnić.

wystawę prezentuje Bartek Gutowski


Galeria Przy Automacie, WNHiS UKSW, Warszawa, ul. Wóycickiego 1/3 bud. 23,
wystawa czynna od 9 do 25 kwietnia,
http://www.przyautomacie.sztuka.edu.pl/

Szczegóły dojazdu: www.przyautomacie.sztuka.edu.pl/dojazd.html

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież