Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium „Z czasem przybywa życia…”
czwartek, 15 kwietnia 2021

„Z czasem przybywa życia…”
piątek, 02 kwietnia 2010 00:13    Drukuj Email
Waldemar Frąckiewicz

frackiewicz---200to tytuł wystawy Waldemara Frąckiewicza, który fotografuje od pół wieku. Pierwsze zdjęcia publikował w dzieciństwie w lubelskiej prasie a później w dwudziestu krajach otrzymał za fotografie kilkadziesiąt nagród, wyróżnień (Artiste FIAP). Zdjęcia obecnej wystawy wisiały będą wśród drzew koło kapliczki na podlubelskiej działce autora do końca maja 2010. W postumencie kapliczki zamurowane zostały fotografie z najbliższej okolicy, wykonywane od 20 lat przez autora i jego studentów.

- Mój pierwszy album: “KROPLE SŁOŃCA – fotografia haiku” Piotr Bakun nazwał katechizmem. Nie wiem jakiej religii ale może chodziło o odniesienie do absolutu, natury, piękna. Ten także odnosi się do spraw ostatecznych, choć wyrażonych językiem najbliższej kultury. Prof. Wiktor Zin zauważył, że tylko w Nepalu, Indiach można spotkać tyle „świętych domków”, co na polskiej ziemi. „KAPLICZKI” fotografowałem przy okazji włóczęg wokół Lublina pieszo, rowerem, na nartach, konno czy na ośle … samochodem nie wszędzie się dojedzie a i inna jest w nim wrażliwość - nawet zsiadając z roweru, nadal możemy być rozpędzeni, oddzieleni od widzianego „tu i teraz”. Inaczej się widzi boso, leżąc na ziemi wśród jeżyn, inaczej, gdy z ptakami i ludźmi śpiewa litanię, … Zadziwiają ludzkie zabiegi. Wstrząsają oddziaływania natury, by nie powiedzieć: życie przedmiotów widzianych z bliska …
Waldemar Frąckiewicz - dr psychologii percepcji - prowadzi zajęcia ze studentami specjalizacji fotograficznej specjalności animator i menedżer kultury UMCS w Lublinie. W latach 80-tych prowadził dział foto-oceny w miesięczniku „FOTO”, w którym wcześniej był najczęściej publikowanym autorem zdjęć.


http://serwisy.umcs.lublin.pl/w.frackiewicz/

„Z CZASEM PRZYBYWA ŻYCIA” to tytuł wystawy i motto z albumu „KAPLICZKI wokół Lublina” (80 fotografii na 50 stronach).

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież