Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Studio Boston: Na Żywo w Warszawie!
czwartek, 15 kwietnia 2021

Studio Boston: Na Żywo w Warszawie!
piątek, 19 marca 2010 11:51    Drukuj Email
Wieczór procesów artystycznych: kolaż i muzyka

jesseca_for_web-----200Jesseca Ferguson - artystka i fotografka pracująca z fotografią otworkową oraz Mark Pevsner- kompozytor i pianista, na stałe mieszkający w Bostonie, na jeden wieczór przeniosą swoje studio do Galerii Asymetia w Warszawie.

Jesseca przez kilka godzin pracować będzie na stole ustawionym w galerii, improwizując ze znalezionymi materiałami i tworząc z nich kolaże. Jej mąż Mark w trakcie swojego recitalu na fisharmonii wykona m.in. utwory François Couperina.

Artystkę zawsze pociągał poetycki aspekt fotografii otworkowej. Przy wykonywaniu odbitek używa dziewiętnastowiecznych technik, a ze swoich fotografii tworzy kolaże, które często powstają na okładkach starych książek, uzupełnionych o fragmenty tekstów i pożółkłych gazet.

Tworzone w ten sposób przez artystkę "foto- przedmioty" odnoszą się do przemijania czasu oraz prywatnej, wewnętrznej biblioteki jako wzorca zbiorowej i osobistej pamięci.

Jesseca Ferguson artystka, fotografka, wykładowczyni w School of the Museum of Fine Arts w Bostonie i Art Institute of Boston at Lesley University.

Fotografią otworkową zajmuje się od 1991. Jej prace były wielokrotnie prezentowane na wystawach zarówno w USA jak i w Europie, znajdują się także kolekcjach m.in. Boston Museum of Fine Arts, Bibliotheque Nationale de France czy Museet for Fotokunst in Odense w Danii.

Mark Pevsner kompozytor i pianista, tworzy muzykę kameralną, orkiestrową oraz filmową (m.in muzykę do filmów The Gate of Heavenly Peace czy Morning Sun )


GALERIA ASYMETRIA, Pierwsza galeria fotografii historycznej, Warszawa, ul. Nowogrodzka 18A/8A, 
26 marca - performance od godz. 17.00, koncert od godz. 19.00,
www.asymetria.eu, http://www.museumofmemory.com

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież