Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Barwy świata przyrody
piątek, 16 kwietnia 2021

Barwy świata przyrody
poniedziałek, 15 marca 2010 17:09    Drukuj Email
Michał Budzyński – „Barwy świata przyrody”

Michal-Budzynski--Barwy-swiata-przyrody_0---200

„Skute lodem" - wyróżnione w aktualnej edycji konkursu – „Fotografia dzikiej przyrody 2009"
„Wildlife Photographer of the Year", © Michał Budzyński

Michał Budzyński z Buczkowic – uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej – jako jedyny Polak ma na koncie trzykrotne wyróżnienie w prestiżowym konkursie fotograficznym „Wildlife Photographer of the Year” / „Fotografia dzikiej przyrody”, organizowanym corocznie od 1964 roku przez „BBC Wildlife Magazine”oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wyróżniona w obecnej edycji konkursu fotografia pt. „Skute lodem” powstała na terenie okalającym zbiornik wody pitnej w przepięknej pod względem przyrodniczym Dolinie Wapienicy. Dzięki zezwoleniu na wejście w obszar zamknięty, administrowany przez bielską spółkę AQUA SA, Michał mógł wykonać unikalne czarno-białe zdjęcie. Jury konkursu wybrało je spośród 43 tysięcy nadesłanych z całego świata i wyróżniło w kategorii młodzieżowej. 

Pasja fotografowania przyrody ogarnęła Michała już w gimnazjum. Najpierw nawiązał kontakty z internetowymi grupami dyskusyjnymi, gdzie prezentował i poddawał ocenie swoje prace. Bardzo szybko związał się z forum internetowym zrzeszającym fotografików działających w strukturach Związku Polskich Fotografów Przyrody, został członkiem stowarzyszenia, następnie moderatorem forum. Szybko zaczął uczestniczyć w plenerach organizowanych pod auspicjami ZPFP w Parkach Narodowych, wędrował z aparatem, zaczął też wysyłać swoje zdjęcia na światowe konkursy fotograficzne. Z sukcesami – otrzymywał zarówno międzynarodowe jak i krajowe wyróżnienia, wygrywał w konkursach fotografii przyrodniczej. Za swój największy sukces uważa jednak trzykrotnie uzyskane wyróżnienie na konkursie londyńskim.

Wystawa „Barwy świata przyrody” składa się z 25 fotografii ukazujących rodzimą dziką przyrodę. Wiele z nich było już nagradzanych w prestiżowych konkursach fotograficznych na świecie im w Polsce.

Michal-Budzynski--Barwy-swiata-przyrody_1---200Michal-Budzynski--Barwy-swiata-przyrody_2---200Michal-Budzynski--Barwy-swiata-przyrody_3---200

“Barwy świata” © Michał Budzyński


Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11,
wystawa czynna od 7 kwietnia do 3 maja

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież