Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Mariusz Wideryński …
niedziela, 18 kwietnia 2021

Mariusz Wideryński …
piątek, 26 lutego 2010 18:37    Drukuj Email
– Fizjografie

Widerynski-Fizjografie----200Fizjografie to czarno – biały cykl portretów prezentowanych w zestawieniach z ujęciami pejzaży.

Mariusz Wideryński – w 1976 roku obronił dyplom z geologii historycznej. Po studiach pracował jako fotograf Krajowej Agencji Wydawniczej. Od końca lat 80. jako fotograf współpracuje z wydawnictwami i agencjami w kraju i za granicą. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W czerwcu 2005 roku został wybrany na stanowisko prezesa ZG ZPAF, w 2008 wybrano go po raz kolejny. Wykładowca fotografii na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Był pomysłodawcą i kuratorem ponad 80 wystaw fotografii w Starej Galerii ZPAF. Inicjator i komisarz (wspólnie z zaproszonymi kuratorami – Małgorzatą Plater – Zyberk z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Adamem Sobotą z Muzeum Narodowego we Wrocławiu) wielkiej wystawy Polska fotografia XX wieku w salach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz Wilnie w 2007 r., Warszawskiego Lata Fotografii 2007, 2008 oraz cyklicznych międzynarodowych plenerów fotograficznych. Równolegle do twórczości fotograficznej uprawia grafikę użytkową. Projektuje plakaty, okładki książek, katalogi. Od 1978 r. jest czynnym ratownikiem górskim GOPR i przewodnikiem beskidzkim.


[zdjecie] Fizjografie, fot. Mariusz Wideryński


Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie,
Galeria Pasaż, Tarnów, Rynek 4, wystawa czynna od 27 lutego do 29 marca

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież