Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Andrzej Walter – „Miłość”
sobota, 08 maja 2021

Andrzej Walter – „Miłość”
środa, 24 lutego 2010 21:38    Drukuj Email
Andrzej Walter – poeta i fotografik.

milosc--fot-AndrzejWalter-08-200Głównym problemem jego twórczości jest czas i niszczące działanie współczesnej cywilizacji. Fotografie rodzą się w poezji, dziedzinie sztuki niedotykalnej obiektywem, a jednak najważniejszej dla artysty w jego przekazie. W tych obrazach można zobaczyć formę i ludzi, dostrzec ulotność oraz symbole naszego trwania, w wydawało by się banalnej codzienności. Nasza ludzka aktywność jest ukierunkowana na zatrzymanie czasu, uchwycenie się czegokolwiek trwałego lub na ucieczkę w inną sztuczną rzeczywistość. Jest tu próbą pokazania wędrówki człowieka do prawd wiecznych. Podróż ta – wielowymiarowa, nie umie oderwać się od Tu i Teraz.

Poszukuje sensu. Dotyk miesza się z myślą. Radość z cierpieniem. Dym dotyka światła, a światło człowieka. Przenikanie stanów, wizje, pewien surrealizm szepczą nam do ucha nasze własne interpretacje ZAMYŚLEŃ.

Te zdjęcia stanowią próbę zapisu sytuacji, które spotykamy na co dzień w naszym życiu. Pytanie brzmi na ile jesteśmy w stanie je chłonąć i rozważyć ich ukryty sens… Jego twórczość przeszła znamienną ewolucję od prostego przedstawiania świata fotografią do wysublimowanego fotoreportażu chwil , które spotykamy codziennie, niby przypadkiem. Nie trywializujmy tych chwil.

Wyjdźmy poza przypadek. Uchwyćmy duchowość tu zawartą i spróbujmy się ZAMYŚLIĆ…

Andrzej Walter skończył w grudniu 40 lat. Jest absolwentem I LO w Gliwicach oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Prowadzi z żoną własną firmę w Gliwicach. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych jak i zorganizował już sześć wystaw indywidualnych w Gliwicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i norweskim Stavanger. Jest autorem trzech publikacji o charakterze poetycko-fotograficznym: Paryż z 2003 roku, Nastroje z 2004 oraz tomiku Miłość z roku 2007 gdzie wyraźnie już rozdzielił poezję od fotografii, zmuszając odbiorcę do odrębnego zapoznania się nimi, by doświadczyć post factum pełniejszej syntezy tych dwóch dziedzin sztuki. Obecnie pracuje nad obszerniejszym tomikiem poezji będącym podsumowaniem ponad dwudziestu lat twórczości. Strona autora: http://www.walter.proinfo.pl/


Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Galeria Fotografii DeKa, Rybnik, ul. 1 Maja 95,
wystawa czynna od 5 marca, 
http://www.dkchwalowice.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież