Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna FOTOKREACJE 2009 FOTOKREACJE - regulamin
piątek, 16 kwietnia 2021

FOTOKREACJE - regulamin
wtorek, 06 stycznia 2009 13:03    Drukuj Email

fa-72-1-300

konkurs fotograficzny

Obecnie każde zdjęcie wykonane z udziałem technologii cyfrowej jest poddawane w mniejszym lub większym stopniu cyfrowej modyfikacji. Czasem są to drobne korekty kolorystyczne, a czasem poważne ingerencje w treść i wymowę obrazu. W wielu konkursach regulaminy narzucają ścisłe ograniczenia, co do zakresu zmian, jakim zostało poddane zdjęcie.

fa-72-1-300

My zachęcamy do szaleństwa, którego granice wyznacza tylko wyobraźnia autora i umiejętności w posługiwaniu się programami graficznymi. Niekiedy wystarczy jednak tylko umiejętnie wykorzystać możliwości posiadanej cyfrówki.

Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody i publikacja na łamach naszego miesięcznika i stronach Internetowej Gazety Fotograficznej.

Konkursem tym zachęcamy do twórczych poszukiwań. Być może wiele ciekawych pomysłów znajdą Czytelnicy w FOTOGRAFII CYFROWEJ, gdzie będziemy starali się przybliżać narzędzia i sposoby kreatywnego przetwarzania obrazów. Zachęcamy także do twórczych poszukiwań.

Regulamin >>


REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu jest miesięcznik FOTOGRAFIACYFROWA.

2. Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy fotografujący.

3. Konkurs trwa cały rok i obejmuje dwanaście edycji miesięcznych. Spośród zdjęć przysyłanych każdego miesiąca jury konkursu przyzna ich autorom I, II i III miejsce uhonorowane nagrodami. Na koniec roku zostanie także przyznane Grand Prix.

4. Tematyka prac jest dowolna, ale wskazane jest wykorzystanie kreatywnych programów aparatów cyfrowych lub oryginalne przetworzenie obrazu przy użyciu programów graficznych.

5. Na każdą edycje uczestnik może nadesłać do trzech prac.

6. Dopuszcza się tylko prace przysyłane w formie elektronicznej.
Zdjęcie powinno mieć rozdzielczość 300 dpi i minimalne wymiary 15 x 10 cm oraz zostać zapisane w formacie jpg z kompresją niepogarszającą w widoczny sposób jakości zdjęcia.

7. Konkursowe prace należy przysyłać e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z tematem maila FOTOKREACJE.
W mailu należy podać dane autora (imię i nazwisko, adres zamieszkania z kodem pocztowym) oraz ewntualnie tytuły zdjęć.

8. Termin nadsyłania prac na każdą edycję upływa 15 dnia każdego miesiąca. Prace, które nadejdą po tym dniu będą zaliczane już do kolejnej edycji.

9. Oprócz nagród miesiąca i Grand Prix organizator przewiduje także możliwość przyznania nagród i wyróżnień specjalnych oraz nagród internautów. Werdykt jury jest ostateczny.

10. Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem autora posiadania do tej pracy praw autorskich, uznaniem niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody przez autora na opublikowanie jego imienia i nazwiska, a także umieszczenie jego danych osobowych w bazie danych redakcji oraz ich przetwarzanie do celów związanych z konkursem (z zachowaniem prawa autora do wglądu do własnych danych i ich poprawiania).

11. Nadesłanie pracy na konkurs jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody przez autora na publikacje zdjeć w formie drukowanej lub elektronicznej oraz ocenianie ich przez czytelników i internautów.

12. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania nadesłanych prac na łamach miesiecznika foto, FOTOGRAFIA CYFROWA i w serwisie INTERNETOWA GAZETA FOTOGRAFICZNA w celu promocji konkursu, prezentacji prac, publikacji wyników.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )