Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna FOTO FOTO 9/2010
czwartek, 15 kwietnia 2021

FOTO 9/2010
wtorek, 24 sierpnia 2010 18:04    Drukuj Email

Koniec wakacji, targów czas…

Zobacz większe!Połowa sierpnia mija, lato powoli się kończy a przed nami czas targów. Zaczynamy od odbywających po raz 50 targów IFA w Berlinie. W miejscu tym dominuje elektronika użytkowa, wszystko to, co w domu potrzebne. Co w tym roku nas zaskoczy? Spektakularne premiery telewizorów 3D już się odbyły z racji światowych imprez sportowych, przed nami kolejna – targi fotograficzne Photokina w Kolonii. Jeszcze kilka lat temu to właśnie Photokina była miejscem światowych premier, czekali na nią wszyscy – miłośnicy fotografii, zawodowcy, cały przemysł fotograficzny. Dziś kojarzy się bardziej z tym, co już było niż tym, co dopiero będzie. Premiery sprzętu odbywają się w ekspresowym tempie, niemal co dnia. Pojawia się pytanie – czy są one tak spektakularne jak niegdyś? To okaże się niebawem.

W sieci pojawia się mnóstwo spekulacji, z przecieków można się "dowiedzieć", że na pewno będzie ten czy inny nowy model lustrzanki, a kolejna firma ma zamiar pokazać się na rynku z systemowym aparatem kompaktowym. Jeszcze inna – znana dotąd jedynie z lustrzanek małoobrazkowych i kompaktów, zainteresowała się średnim formatem.

Weryfikacja tych wiadomości nastąpi pod koniec września w Kolonii – my na łamach FOTO napiszemy o tym w numerze listopadowym. Nie narzekam, stwierdzam tylko fakt, że pisma papierowe nie nadążają za ekspresowo rozwijającą się technologią. W donoszeniu newsów zdecydowanie wyprzedza nas Internet. Możemy jednak poświęcić więcej miejsca na dogłębne testy i porównania, zaś w celu uzupełnienia nowinek i skrócenia czasu oczekiwania, zapraszam na www.foto.com.pl oraz www.fotologer.pl.

FOTO ma także inną przewagę na internetowymi mediami – to u nas Czytelnicy znajdą interesującą fotografię pokazaną tak, jak chcieli jej twórcy, wydrukowaną na papierze. Proszę spojrzeć na czarno-białe zdjęcia Agnieszki Pisarczyk – czy Internet jest w stanie oddać wszystkie niuanse półtonów?

Zapraszam także do lektury relacji z festiwali fotografii w Arles i Perpignan – odnotowujemy tam także obecność polskich autorów. Do zobaczenia w Kolonii!

Zbigniew Włodarski

spis treści 

Komentarze  

 
0 # ewuss156 2010-09-20 19:16
Dzisiaj kupiłam ten miesięczni k. Polecam;)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież