Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe PowerShot G1 X Mark II - połączenie jakości oferowanej przez lustrzanki z kompaktowymi wymiarami serii PowerShot
czwartek, 15 kwietnia 2021

PowerShot G1 X Mark II - połączenie jakości oferowanej przez lustrzanki z kompaktowymi wymiarami serii PowerShot
środa, 12 lutego 2014 18:39    Drukuj Email

Firma Canon zaprezentowała PowerShot G1 X Mark II w edycji z powiększonym uchwytem (gripem) . Ten flagowy aparat kompaktowy, który jest następcą modelu PowerShot G1 X, oferuje najwyższe możliwości w zakresie przetwarzania obrazu, jakie kiedykolwiek dostępne były za pośrednictwem aparatu kompaktowego. Model rejestruje obrazy w jakości oferowanej przez lustrzanki oraz posiada wygodny uchwyt. Dzięki połączeniu kompaktowej formy z rozbudowaną funkcjonalnością, cieszącej się popularnością serii PowerShot G, nowy aparat jest doskonałym uzupełnieniem sprzętu profesjonalnego fotografa. PowerShot G1 X Mark II został zaprojektowany w oparciu o opinie fotografów i oferuje nowe możliwości, które powstały na bazie wiodących technologii optycznych firmy Canon.  Aparat otrzymał nowy wygląd, w tym konstrukcję ze stali nierdzewnej i aluminiową obudowę oraz duży ergonomiczny grip, który zapewnia sposób trzymania, do jakiego przywykli profesjonalni fotografowie. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że jest to idealny sprzęt dla doświadczonych i wymagających fotografów, poszukujących zaawansowanego, godnego zaufania kompaktowego aparatu, który ułatwi codzienną pracę.


Zaawansowana matryca dla ostrych i jasnych zdjęć
Ogromne możliwości aparatu PowerShot G1 X Mark II to zasługa m.in. dużej matrycy CMOS typu 1,5”. Matryca charakteryzuje się ponad dwukrotnie większą powierzchnią w porównaniu do konwencjonalnego sensora typu 1,0, który wykorzystywany jest w konkurencyjnych modelach. Dzięki temu oferuje płytką głębię ostrości, porównywalną do zdjęć wykonanych lustrzankami APS-C, co sprawia, że idealnie sprawdza się podczas tworzenia profesjonalnie wyglądających portretów czy w makrofotografii. Nowa konfiguracja matrycy oznacza, że może ona wykorzystać całą szerokość koła obrazowego, niezależnie od współczynnika proporcji obrazu: 3:2 przy rozdzielczości 12,8 MP czy 4:3 przy rozdzielczości 13,1 MP. Daje to wiele kreatywnych możliwości podczas tworzenia kompozycji i zapewnia łatwą integrację z programami do edycji plików z lustrzanek.
Piksele matrycy są 4,5x większe od tych zastosowanych w modelu PowerShot G16. Dzięki temu są bardziej czułe na światło i produkują mniej szumów, by ułatwić fotografowanie w warunkach słabego oświetlenia. Ponadto, zwiększają zakres dynamiki, pozwalając na uchwycenie większej ilości szczegółów w światłach i w cieniach.
Doskonała optyka w kompaktowej obudowie
Nowy, superjasny obiektyw f/2,0-3,9 oferuje prędkość, jakość i wszechstronność jakiej oczekują profesjonalni fotografowie i entuzjaści. Ten kompaktowy obiektyw podczas pełnego zbliżenia oferuje wartość przysłony f/3,9, co zapewnia doskonałą jakość w warunkach słabego oświetlenia i kontrolę nad głębią ostrości.
5-krotny zoom optyczny z zakresem ogniskowych 24-120 mm i 9-listkową przysłoną pozwala fotografować niezwykle różnorodne obiekty – od doskonale ostrych rozległych krajobrazów, aż po zbliżenia portretowe z gładko rozmytym tłem. Technologia ZoomPlus daje dodatkową elastyczność podwajając zasięg zoomu. Co więcej PowerShot G1 X Mark II umożliwia tworzenie zdjęć makro z odległości zaledwie 5 cm. Aparat został wyposażony w tryb wspomagania ostrości (Focus Peaking), który pozwoli wydobyć wszystko co najlepsze ze zdjęć makro i portretów.

PowerShot G1 X Mark II

PowerShot G1 X Mark II DIAL

 


Dokładne i konfigurowalne ustawianie ostrości i kadrowanie
PowerShot G1 X Mark II został wyposażony w nowe rozwiązania, które dają rozbudowaną kontrolę nad ustawieniami, jakiej oczekują profesjonaliści. Ulepszony system AiAF oferuje 31 punktów AF (PowerShot G1 X miał ich 9). Ich gęste rozmieszczenie i szerokie pokrycie kadru potwierdzają możliwości aparatu w zakresie zablokowania ostrości na obiekcie podczas tworzenia zdjęć z płytką głębią ostrości.
PowerShot G1 X Mark II posiada w pełni konfigurowalne podwójne pierścienie kontroli obiektywu (Dual Lens Control Rings), które pozwalają szybciej i łatwiej osiągnąć określone efekty fotograficzne. Ergonomicznie umieszczone pierścienie krokowej (Step) i płynnej (Continuous) regulacji zapewniają kontrolę nad parametrami, takimi jak zoom, wartość przysłony czy czas otwarcia migawki, a pierścień płynnej regulacji dodatkowo pozwala wprowadzić odpowiednie ustawienia podczas ręcznego ustawiania ostrości. Pierścień płynnej regulacji może być także wykorzystany do precyzyjnego tuningu ostrości, po ustawieniu AF.
Kadrowanie jest niezwykle łatwe przy użyciu pojemnościowego ekranu dotykowego o wielkości 7,5 cm (3”), co oferuje fotografom dodatkową opcję z zakresu kontroli. Wysokiej rozdzielczości ekran wyświetla obraz z wykorzystaniem przestrzeni kolorów sRGB, która jest identyczna ze stosowaną podczas fotografowania i obróbki plików. Zapewnia to komfort pracy i pozwala przeglądać zdjęcia z niezwykłą dokładnością.
Dla zapewnienia profesjonalnej obsługi PowerShot G1 X Mark II jest zgodny z opcjonalnym wizjerem elektronicznym. EVF-DC1 jest idealny dla użytkowników poszukujących tradycyjnej, zbliżonej do lustrzanek ergonomii, z wysoką rozdzielczością, częstotliwością odświeżania i możliwością obrócenia do 90 stopni.

PowerShot G1 X Mark II Lifestyle Tilt Screen 3

Wysoka wydajność dzięki DIGIC 6 i inteligentnej stabilizacji
PowerShot G1 X Mark II został wyposażony w DIGIC 6, najnowszej generacji procesor firmy Canon, który zapewnia doskonałe rezultaty w różnych sytuacjach. Nowy procesor jest do 2,4x szybszy od DIGIC 5, a dzięki tej dodatkowej mocy dostarcza czyste i charakteryzujące się mniejszą ilością szumów obrazy JPEG i filmy MP4 tworzone w warunkach słabego oświetlenia. Ulepszono czas reakcji aparatu redukując go o 56% podczas robienia zdjęć, co pozwala na szybkie, równomierne fotografowanie w trybie ciągłym i oferuje funkcje, takie jak rozmycie tła czy tryb HDR „z ręki”.
Dzięki zastosowaniu procesora DIGIC 6 PowerShot G1 X Mark II nagrywa filmy Full HD 1920 x1080 30p z dźwiękiem stereo. Tym samym jest to idealny aparat dla użytkowników, którzy nie tylko fotografują, ale także nagrywają materiały wideo. Zoom optyczny może być także stosowany podczas nagrywania, a system HS sprawia, że filmy zawsze są szczegółowe – nawet podczas nagrywania w warunkach słabego oświetlenia.
Kreatywne ujęcia, którymi warto się dzielić
PowerShot G1 X Mark II oferuje szereg nowych funkcji, które pozwalają uwolnić kreatywność. Ulepszony tryb gwiezdny (Star Mode) teraz posiada nową opcję Star Portrait, dzięki której można wykonać idealnie naświetlony portret na tle gwieździstego nieba.
Aby jeszcze bardziej ułatwić fotografowanie, udostępnianie i tworzenie kopii zapasowej PowerShot G1 X Mark II oferuje łączność Wi-Fi. Posiada wbudowany chip NFC dla łatwego połączenia (parowania) z innym urządzeniem typu „smart” (z NFC) poprzez zbliżenie obu urządzeń. Użytkownicy mogą z łatwością przesyłać zdjęcie na smartfony, by następnie dzielić się nim z praktycznie każdego miejsca. Łączność bezprzewodowa pozwala zdalnie kontrolować PowerShot G1 X Mark II za pośrednictwem urządzenia mobilnego z zainstalowaną aplikacją Canon CameraWindow. Jest to idealne rozwiązanie podczas fotografowania przyrody czy wykonywania zdjęć grupowych.


PowerShot G1 X Mark II – cechy kluczowe:
• Duża matryca Canon CMOS typu 1,5
• Zdjęcia w rozdzielczości 12,8 Megapiksela (3:2) i fotografowanie w wielu proporcjach
• Jasny obiektyw f/2; maksymalna wartość ISO 12800
• Ultraszerokokątny obiektyw 24mm; 5-krotny zoom
• Procesor DIGIC 6 i inteligentna stabilizacja obrazu
• 31-punktowy AiAF i MF Peaking
• Podwójne pierścienie kontroli (Dual Control Rings) i ekran dotykowy
• Wi-Fi z opcją zdalnego fotografowania i synchronizacja zdjęć
• Opcjonalny wizjer elektroniczny
• 14-bit RAW

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież