Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Canon PowerShot - dwa nowe kompaktowe aparaty cyfrowe
środa, 21 kwietnia 2021

Canon PowerShot - dwa nowe kompaktowe aparaty cyfrowe
środa, 12 lutego 2014 18:12    Drukuj Email

Firma Canon zaprezentowała dwa nowe kompaktowe aparaty cyfrowe z serii PowerShot – wodoodporny i solidny PowerShot D30 oraz kolejny model z uznanej już linii S – PowerShot S200. Model D30 to doskonała propozycja dla osób lubiących wyzwania – aparat pozwala robić zdjęcia pod wodą na głębokości do 25 metrów zachowując przy tym doskonałą jakość obrazu i naturalną kolorystykę, nawet przy słabym oświetleniu. Z kolei model S200 wyposażono w szereg funkcji kreatywnych i łatwy dostęp do ustawień ręcznych z myślą o użytkownikach, którzy stawiają kolejne kroki w świecie fotografii i chcą rozwijać swoje umiejętności. Wszystko to w nowoczesnej, kieszonkowej obudowie charakterystycznej dla linii S.


Wspaniałe rezultaty i doskonała jakość obrazu
Sercem nowych aparatów Canon jest system HS, który stanowi połączenie mocnego procesora DIGIC i czułej matrycy, zapewniających wysoką jakość zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Model PowerShot D30 wyposażono w 12,1-megapikselową matrycę CMOS oraz szerokokątny obiektyw 28 mm z 5-krotnym zoomem, pozwalającym zachować piękno szczegółów podwodnego świata. Z kolei PowerShot S200 posiada jasny, ultraszerokokątny obiektyw ze światłem f/2, który w połączeniu z wysoce czułą 10,1-megapikselową matrycą CCD pozwala uzyskać świetne ujęcia nawet w trudnych warunkach.
W obu aparatach zastosowano optyczną stabilizację obrazu, dzięki czemu zdjęcia są ostre i nieporuszone. Technologia inteligentnej stabilizacji automatycznie dobiera rodzaj stabilizacji, dopasowany do sceny i aktualnych ustawień aparatu.
Przygotuj się do kolejnej przygody z PowerShot D30
Solidny i wytrzymały PowerShot D30 jest jedynym wodoodpornym aparatem kompaktowym na świecie , który pracuje na tak dużej głębokości. Zapewnia wysoką jakość zdjęć nawet do 25 metrów. Nowy PowerShot D30 jest idealny zarówno podczas zimowej wędrówki, górskiej wspinaczki czy podwodnych eksploracji. To aparat gotowy na nowe wyzwania – odporny na temperaturę do - 10°C, upadki z wysokości do 2 metrów oraz pył i kurz. Korpus jest bardzo wytrzymały i charakteryzuje się smukłą i lekką konstrukcją.

PowerShot D30 zapewnia wysokiej jakości, realistyczne zdjęcia wykonane pod wodą, dlatego jest to dokonała propozycja dla pasjonatów nurkowania. Zarówno tryby pracy, jak i funkcja korekcji balansu bieli szybko dostosowują kolory do różnych warunków panujących pod wodą – nieważne czy odkrywamy morską jaskinię, czy rejestrujemy życie rafy koralowej tuż pod powierzchnią wody.
Nagrywaj niezapomniane momenty z życia
PowerShot D30 i PowerShot S200 wyposażone są w dedykowany przycisk filmowania – doskonały w sytuacjach, gdy całkowicie pochłonięci wydarzeniem nie chcemy przegapić żadnego szczegółu. Efektywny, inteligentny stabilizator obrazu zapewnia doskonałą ostrość podczas nagrywania filmów i pozwala uchwycić dynamiczną akcję np. w trakcie jazdy na nartach czy rowerze górskim.

Kontrola w zasięgu ręki
Aby fotografowanie było maksymalnie łatwe, nowe modele wyposażono w tryb Smart Auto. Technologia ta rozpoznaje 32 typy scen i dobiera odpowiednie ustawienia. Można także eksperymentować. Dzięki manualnej kontroli oraz pierścieniowi kontroli obiektywu, który jest charakterystyczny dla serii PowerShot S można np. dobrać najbardziej odpowiednią dla sytuacji wartość ISO.

Nawet będąc w samym środku wydarzeń, możesz dokładnie wykadrować zdjęcie korzystając z wyświetlacza aparatu. Duży, jasny i czuły ekran LCD 7,5 cm (3”) PureColor II o rozdzielczości 460 tys. punktów w modelu PowerShot D30 został wyposażony w tryb fotografowania w ostrym świetle i pozwala przeglądać zdjęcia nawet w słońcu. Model S200 wyposażono w jasny i wyraźny wyświetlacz LCD PureColor II G z warstwą ze szkła hartowanego, która zapewnia wytrzymałość, a także przejrzystość obrazu podczas fotografowania i przeglądania zdjęć czy filmów.


Stworzony, by ułatwić dzielenie się wrażeniami
Nowe aparaty PowerShot pozwalają w prosty sposób nie tylko robić piękne zdjęcia, ale także na bieżąco dzielić się wrażeniami. Model S200 wyposażono w zintegrowany moduł Wi-Fi pozwalający udostępniać zdjęcia w sieciach społecznościowych, ale też tworzyć kopie zapasowe w serwisach chmurze, takich jak m.in. Flickr czy Google Drive™.

Dodatkowo, nowe aparaty pozwalają rejestrować lokalizację miejsca, w którym zrobiono poszczególne zdjęcie lub nagrano film przy wykorzystaniu GPS. PowerShot D30 posiada dedykowany nadajnik GPS, natomiast PowerShot S200 obsługuje GPS przy użyciu urządzeń mobilnych, takich jak smartfon. Jeśli odkryłeś właśnie ciekawe miejsce, dzięki wykorzystaniu oprogramowania Map Utility lub Google Earth możesz szybko i łatwo podzielić się odkryciem z rodziną i przyjaciółmi. Nadajnik GPS w modelu PowerShot D30 pobiera niewiele energii i posiada możliwość rejestrowania miejsca zrobienia zdjęcia podczas całej podróży.


PowerShot D30 – cechy kluczowe:
• Wytrzymały aparat kompaktowy
• Wodoszczelność do 25 m
• 12,1-megapikselowa matryca z funkcjami pracy pod wodą
• Obiektyw 28 mm (zoom optyczny 5x); system Intelligent IS
• GPS
• Wyświetlacz LCD PureColor II o przekątnej 7,5 cm (3”); funkcja fotografowania i podglądu w świetle słonecznym
• Filmy Full HD
• Tryb Smart Auto (32 sceny)
• Movie Digest i tryb Super Slow Motion Movie

PowerShot D30 4

PowerShot D30 1

PowerShot S200 – cechy kluczowe:
• Jasny obiektyw f/2 i system HS; procesor DIGIC 5
• Szerokokątny obiektyw 24 mm z 5-krotnym zoomem; inteligentny stabilizator obrazu
• Wysoka jakość, 10,1 MP
• Pierścień kontroli obiektywu, szeroki wybór ustawień ręcznych
• Łączność Wi-Fi do udostępniania zdjęć bezprzewodowo
• Wyświetlacz LCD PureColor II G o przekątnej 7,5 cm (3”);
• Tryb Smart Auto, Filmy HD
• Tryb podglądu na żywo; filtry kreatywne

PowerShot S200 1

PowerShot S200 7

 

Informacja prasowa

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież