Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Stylowo wyglądające i funkcjonalne aparaty Cyber-shot™
czwartek, 15 kwietnia 2021

Stylowo wyglądające i funkcjonalne aparaty Cyber-shot™
środa, 12 lutego 2014 15:47    Drukuj Email

Firma Sony wprowadza nowe, kieszonkowe aparaty Cyber-shot™, łączące imponujący potencjał fotograficzny z kuszącym wyglądem. Dzięki szeregowi pomocnych funkcji i technologii nowe modele Cyber-shot™ umożliwiają zautomatyzowanie procesu fotografowania i uzyskanie lepszych zdjęć. Uwalniają też użytkownika od zajmowania się wybieraniem ustawień: po prostu robią znakomite zdjęcia i nagrywają równie dobre filmy HD.

Superminiaturowy Cyber-shot™ HX60V z imponującym, 30-krotnym zoomem optycznym doskonale sprawdzi się w podróży oraz przy obcowaniu z dziką przyrodą. Wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor RTM, wysokiej klasy obiektyw Sony typu G oraz nowo opracowany procesor BIONZ X — trzykrotnie szybszy od swojego poprzednika — uchwycą fantastyczne sceny nawet przy słabym oświetleniu. Nieprzeciętna czystość obrazu, wspaniałe kolory i naturalny wygląd ujęć to także zasługa szeregu najnowszych, zaawansowanych rozwiązań technicznych, takich jak strefowa redukcja szumów i technologia reprodukcji szczegółów.

W uzyskaniu wyraźnych, wypełniających kadr zbliżeń zwierząt, pomników architektury i innych odległych obiektów bez pogorszenia rozdzielczości obrazu pomaga funkcja Clear Image Zoom 60x. Stabilizator Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym zapewnia z kolei stabilne i ostre filmy, niezależnie od ustawienia zoomu. Różnicę — polegającą na radykalnym osłabieniu nieprzyjemnych w oglądaniu skoków obrazu — widać nawet na filmach nagranych w czasie chodzenia i biegania.

Aparat jest wyposażony w technologię Wi-Fi. Pozwala ona na przesyłanie zdjęć i filmów bezpośrednio do smartfona lub tabletu. Dzięki technologii NFC łączenie współpracujących z nią urządzeń sprowadza się do ich zetknięcia. Telefon może także pełnić rolę pilota — co bardzo przydaje się przy zdjęciach grupowych z własnym udziałem.

Posiadacze telewizora 4K mogą go połączyć z aparatem przy użyciu standardowego przewodu HDMI i oglądać niezwykle realistycznie wyglądające obrazy na dużym ekranie, w rozdzielczości 4K. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS ii łatwo będzie natomiast prześledzić swoją podróż na mapie elektronicznej w komputerze — i szybko sprawdzić, gdzie powstały poszczególne zdjęcia i filmy.

DisplayMedia 4

Aparat współpracuje z serwisem PlayMemories Camera Apps, oferującym szereg darmowych i płatnych aplikacji: efekty zdjęciowe, narzędzia i inne. W rezultacie funkcjonalność korpusu może wzrastać stosownie do doświadczenia i aspiracji użytkownika. Więcej informacji na www.sony.net/pmca/. Oprócz tego aparat jest zgodny z opracowanym przez Sony interfejsem API Camera Remote API.

 

Aparat Cyber-shot™ WX350 jest najlżejszą i najmniejszą na świecie konstrukcją kompaktową z mocnym, 20-krotnym zoomem optycznym. Model ten jest również wyposażony w stabilizator obrazu Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym, który pomaga w uzyskaniu stabilnych filmów Full HD nawet przy dużym zbliżeniu i filmowaniu aparatem trzymanym w wyprostowanej ręce. Szczegółowe obrazy, niezależnie od panującego oświetlenia, będą zasługą 18,2-megapikselowej matrycy CMOS Exmor R™ oraz szybkiego procesora obrazu Sony BIONZ X.

350

Do automatycznego retuszu fotografowanych portretów można wykorzystać efekt „Piękność”, który wygładza skórę, eliminuje jej błyszczenie się, wybiela zęby i koryguje wygląd na wpół przymkniętych oczu. Tak jak w modelu HX60V, wbudowane technologie Wi-Fi i NFC umożliwiają łączenie urządzeń za jednym dotknięciem oraz zdalne sterowanie aparatem. Dodatkowy atut stanowi bardzo wydajny akumulator, który po naładowaniu wystarcza na wykonanie nawet 470 zdjęć.

Mały, smukły, prosty w obsłudze i atrakcyjnie wyglądający aparat DSC-WX220 ma zaskakująco duże możliwości, wynikające z zastosowania 18,2-megapikselowej matrycy CMOS Exmor R™, procesora BIONZ X i obiektywu typu G z 10-krotnym zoomem optycznym.

DisplayMedia 5

Dzięki wielu zaawansowanym rozwiązaniom, takim jak stabilizator obrazu Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym, efekt „Piękność” czy technologie łączności bezprzewodowej Wi-Fi/NFC, model ten pozwala z łatwością uzyskać i udostępnić doskonale wyglądające zdjęcia i filmy Full HD. Dzięki wbudowanemu łączu HDMI może też posłużyć do wyświetlania zdjęć w rozdzielczości 4K Ultra HD na telewizorze 4K.

Wyróżnikiem modelu DSC-W800, wyposażonego w przetwornik CCD o rozdzielczości 20,1 megapiksela oraz obiektyw z zoomem optycznym 5x, jest wyjątkowo prosta obsługa.

Po włączeniu trybu „Impreza” urządzenie automatycznie koryguje czułość, ekspozycję i kolorystykę obrazu, zapewniając żywy zapis wieczoru w klubie albo u przyjaciół. Zaawansowana lampa błyskowa automatycznie zwiększa czułość aparatu, a tym samym zasięg błysku. Funkcja ta przydaje się podczas fotografowania w pomieszczeniach i po zmroku, gdy standardowe lampy często nie są w stanie doświetlić sceny.

800

Obsługa okaże się fraszką nawet dla kogoś, kto nigdy jeszcze nie używał aparatu cyfrowego. Przykładowo, osobny i łatwo dostępny przycisk filmu umożliwia nagrywanie filmów HD bez szukania żadnych ustawień w menu.

 

Najważniejsze cechy

 

DSC-HX60V

DSC-WX350

DSC-WX220

DSC-W800

Obiektyw

Obiektyw Sony typu G

Obiektyw Sony typu G

Obiektyw Sony typu G

Obiektyw Sony

Zoom optyczny

30x

20x

10x

5x

Przetwornik obrazu / efektywna liczba megapikseli

CMOS Exmor R, 20,4 megapiksela

CMOS Exmor R, 18,2 megapiksela

CMOS Exmor R, 18,2 megapiksela

Super HAD CCD, 20,1 megapiksela

Procesor obrazu

BIONZ X

BIONZ X

BIONZ X

-

Stabilizator obrazu (tryby aktywne dostępne tylko w trybie filmowania)

Zaawansowany Optical SteadyShot (z inteligentnym trybem aktywnym)

Zaawansowany Optical SteadyShot (z inteligentnym trybem aktywnym)

Zaawansowany Optical SteadyShot (z inteligentnym trybem aktywnym)

SteadyShot

Film HD

Full HD 50p

Full HD 50p

Full HD 50p

HD 720p

Ekran LCD

3,0", Xtra Fine

3,0" ClearPhoto

2,7" ClearPhoto

2,7" ClearPhoto

Zaawansowana lampa błyskowa

Tak

Tak

Tak

Tak

Tryb „Impreza”

-

-

-

Tak

Efekt „Piękność”

-

Tak

Tak

-

Efekty zdjęciowe

Tak (13 trybów)

Tak (13 trybów)

Tak (13 trybów)

Tak (4 tryby)

Motion Shot Video

Tak

Tak

Tak

-

Wi-Fi/NFC

Tak

Tak

Tak

-

GPS

Tak

-

-

-

Współpraca z serwisem PlayMemories Camera Apps

Tak

-

-

-

Reprodukcja fotografii w formacie 4K (HDMI)

Tak

Tak

Tak

-

TRILUMINOS Colour

Tak

Tak

Tak

-

Wydajność akumulatora

Około 380 zdjęć (norma Camera & Imaging Products Association)

Około 470 zdjęć (norma Camera & Imaging Products Association)

Około 210 zdjęć (norma Camera & Imaging Products Association)

Około 200 zdjęć (norma Camera & Imaging Products Association)

Wymiary (szer. x wys. x gł.)

108,1 x 63,6 x 38,3 mm

96,0 x 54,9 x 25,7 mm

92,3 x 52,4 x 21,6 mm

(minimalna grubość 17,5 mm)

96,8 x 55,5 x 20,8 mm

Dostępne kolory

Czarny

Czarny, różowy, biały

Czarny, różowy, złoty

Czarny, srebrny

 

 

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież