Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Nowy aparat Cyber-shot™ HX400V z 50-krotnym zoomem optycznym
czwartek, 15 kwietnia 2021

Nowy aparat Cyber-shot™ HX400V z 50-krotnym zoomem optycznym
środa, 12 lutego 2014 15:39    Drukuj Email

W najbliższych tygodniach do sklepów trafi nowy aparat Sony DSC-HX400V, wyróżniający się niezwykłymi możliwościami i stosunkowo małą wagą. Urządzenie doskonale nadaje się dla osób, które nie chcą zabierać ze sobą, ani dźwigać, wymiennych obiektywów. Konstruktorzy wyposażyli go w niewymienny obiektyw z imponującym, 50-krotnym zoomem optycznym, który sprawdzi się w każdej sytuacji: od fotografowania krajobrazów, spotkań rodzinnych i występów na żywo po mocne zbliżenia sportu i dzikiej przyrody.

DSC-HX400V left 1

Wymagającym użytkownikom z pomocą przychodzi funkcja Clear Image Zoom 100x, jeszcze bardziej przybliżająca odległe obiekty. Stabilizator obrazu Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym pomaga uzyskać ostre i stabilne filmy Full HD nawet przy nastawionym dużym zbliżeniu, przy którym nawet minimalne drgnienia ręki objawiają się zazwyczaj przykrymi w oglądaniu skokami obrazu filmowego.

Duża szczegółowość obrazów to zasługa zaawansowanego obiektywu ZEISS Vario-Sonnar T*, wykonanego w technologii BSI przetwornika obrazu CMOS Exmor R™ o efektywnej rozdzielczości 20,4 megapiksela oraz szybkiego procesora BIONZ X, trzykrotnie wydajniejszego od swego poprzednika.

Model HX400V wykorzystuje najnowsze technologie firmy Sony i wyznacza nowe standardy jakości obrazu z aparatu kompaktowego. Podobnie jak aparat Cyber-shot™ RX10 i pełnoklatkowy korpus α7, jest wyposażony w technologie reprodukcji szczegółów i strefowej redukcji szumu. Ich połączenie zapewnia większą czystość i bardziej naturalny wygląd zdjęć — z pięknymi kolorami, mocnym kontrastem i wiernie oddanymi fakturami, nawet przy słabym oświetleniu.

DisplayMedia 3

Aparat DSC-HX400V usatysfakcjonuje każdego, kto jest zainteresowany lepszą jakością zdjęć. Jego starannie ukształtowana obudowa przypomina wyglądem lustrzankę i wygodnie leży w ręku. W urzeczywistnianiu twórczych wizji pomaga pierścień ręcznej regulacji zoomu/ostrości, przełącznik trybu ręcznej regulacji ostrości/DMF, pokrętło sterujące, przyciski funkcji użytkownika i pamięć ustawień. Całości dopełniają znane użytkownikom lustrzanek tryby ekspozycji P/A/S/M, dostępne także przy nagrywaniu filmów Full HD.

Do komponowania ujęć i kontroli ostrości służy kontrastowy wizjer OLED Tru-Finder™ o dużej jasności. Alternatywę stanowi uchylny ekran Xtra Fine LCD 7,5 cm (3,0"), który ułatwia rejestrację obrazu znad samej ziemi i sponad głów tłumu oraz pozwala na oglądanie zdjęć i filmów.

Aparat jest wyposażony w technologię Wi-Fi, która pozwala na przesyłanie zdjęć i filmów bezpośrednio do smartfona lub tabletu. Dzięki technologii NFC łączenie współpracujących z nią urządzeń sprowadza się do ich zetknięcia. Telefon może także pełnić rolę pilota — co bardzo przydaje się przy zdjęciach grupowych z własnym udziałem.

Oglądając obrazy, można skorzystać z funkcji Motion Shot Video, która tworzy sekwencję nałożonych na siebie obrazów i umożliwia dokładne prześledzenie całej akcji. To interesujące narzędzie pozwala na przykład przeanalizować swoje serwy, wymach podczas gry w golfa itp.

Po skończonych zdjęciach aparat można podłączyć do telewizora 4K i oglądać niezwykle realistycznie wyglądające obrazy na dużym ekranie. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS łatwo będzie natomiast prześledzić podróż na mapie elektronicznej w komputerze — i szybko sprawdzić, gdzie powstały poszczególne zdjęcia i filmy.

Wyposażenie urządzenia obejmuje również stopkę Multi Interface, przeznaczoną do podłączania dodatkowych urządzeń, takich jak lampa błyskowa lub zewnętrzny mikrofon. W miarę zdobywanego doświadczenia i rosnącego apetytu na dodatkowe możliwości można zwiększać funkcjonalność aparatu aplikacjami z serwisu PlayMemories Camera Apps, od efektów artystycznych po wygodne narzędzia. Więcej informacji na www.sony.net/pmca/. Oprócz tego, aparat DSC-HX400V jest zgodny z opracowanym przez Sony interfejsem API Camera Remote API.

Sprzedaż aparatu w Europie rozpocznie się w marcu 2014 r.

Najważniejsze cechy: DSC-HX400V
 

Obiektyw

ZEISS Vario-Sonnar T*

Zoom optyczny / Clear Image Zoom

50x / 100x

Przetwornik obrazu

CMOS Exmor R o efektywnej rozdzielczości 20,4 megapiksela

Procesor obrazu

BIONZ X

Stabilizacja obrazu

Fotografie: Optical SteadyShot

Filmy: Optical SteadyShot (z inteligentnym trybem aktywnym)

Filmy HD

Full HD 1920x1080/50p, 50i, 25p, 24p

Wizjer elektroniczny

TFT, około 201 tys. punktów

LCD

3-calowy, Xtra Fine (o regulowanym kącie), około 921 tys. punktów

Tryby ekspozycji P/A/S/M

Tak (fotografie i filmy)

Efekty zdjęciowe

Tak (13 trybów)

Motion Shot Video

Tak

Wi-Fi/NFC

Tak

Reprodukcja fotografii w formacie 4K (HDMI)

Tak

Współpraca z serwisem PlayMemories Camera Apps

Tak

GPS

Tak

TRILUMINOS Colour

Tak

Wydajność akumulatora

Około 300 zdjęć (norma Camera & Imaging Products Association)

Wymiary (szer. x wys. x gł.)

129,6 x 93,2 x 103,2 mm

(w przybliżeniu)

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież