Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Sony NEX-5 i NEX-3
środa, 21 kwietnia 2021

Sony NEX-5 i NEX-3
wtorek, 11 maja 2010 19:21    Drukuj Email

– z wymiennymi obiektywami i nagrywaniem filmów HD

NEX-3_41---200Dziś odbyła się premiera  nowych α – NEX-5 i NEX-3. Nowe modele w  odróżnieniu od standardowych lustrzanek cyfrowych, nie zawierają lustra, co pozwoliło na zmniejszenie ich grubości do zaledwie 24,2 mm (NEX-5, w najwęższym miejscu). Sercem obu prezentowanych urządzeń jest nowo opracowany przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 14,2 miliona pikseli. Jest on znacznie większy od przetworników tradycyjnych aparatów kompaktowych, co przekłada się na niezwykle niski poziom szumów w obrazie i twórcze efekty nieostrości, znane użytkownikom lustrzanek. Dzięki wydajnemu procesorowi obrazu BIONZ aparat działa niemal równie szybko jak lustrzanka, ma szybką i dokładną automatykę ostrości i cechuje się minimalnym opóźnieniem wyzwolenia migawki. Oba modele umożliwiają także zdjęcia seryjne w pełnej rozdzielczości, z szybkością do 7 klatek na sekundę (ostrość i ekspozycja blokowane są na pierwszej klatce).

NEX-5_12---200Zarówno obraz, jak i ustawienia aparatu pojawiają się na dużym i jasnym wyświetlaczu XtraFine LCD z technologią TruBlack o przekątnej 3 cali (7,5 cm). Wyświetlacz ten można dopasować do wysokości ujęcia, odchylając go w górę albo w dół, a samoczynna regulacja jasności gwarantuje jego świetną czytelność nawet w plenerze. Dzięki technologii TruBlack wyświetlany obraz jest jeszcze bardziej żywy i kontrastowy.

Obydwa aparaty są dostarczane z miniaturowym, przypinanym fleszem podłączanym do złącza akcesoriów. Można z niego skorzystać przy słabym oświetleniu. Do oferowanych dodatkowo akcesoriów należy wizjer optyczny FDA-SV1 oraz dopasowane kolorystycznie futerały, torby i paski na ramię.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież