Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Cyber-shot DSC T-77
sobota, 19 czerwca 2021

Cyber-shot DSC T-77
poniedziałek, 01 grudnia 2008 01:00    Drukuj Email

Zobacz większe!Moda na projektowanie pięknych aparatów fotograficznych trwa. Jednak interesujący wygląd to nie wszystko – nowoczesna cyfrówka powinna wyróżniać się na tle produktów konkurencyjnych firm. Najmłodsze „dziecko” koncernu Sony odróżnia od innych kompaktów system sterowania oparty na dotykowym wyświetlaczu.
Sony DSC T-77 odznacza się wyjątkowo prostą i elegancką sylwetką – przypomina bardzo elegancką papierośnicę. Już na pierwszy rzut oka jego wygląd wydaje się bardzo odmienny od innych cyfrówek – zwraca uwagę brak przycisków sterowania umieszczanych zwykle obok wyświetlacza – w tym przypadku panoramiczny monitor LCD zajmuje całą powierzchnię tylnej ścianki aparatu.Zobacz większe!Obudowa wykonana jest całkowicie z metalu. Przesuwana osłona chroni miniaturowy, wewnętrzny obiektyw Carl Zeiss Vario Tessar o zakresie ogniskowych 35-140 mm (ekwiwalent dla formatu 24 x 36 mm) i lampę błyskową. Przesunięcie osłony powoduje automatyczne uruchomienie aparatu który po 1,6 sekundy jest w pełni gotowy do pracy. Na górnej ściance umieszczono miniaturowe przyciski służące do uruchamiania aparatu, wyzwalania migawki, zmiany ogniskowej obiektywu oraz włączania trybu przeglądania. 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież