Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Panasonic LUMIX DMC-FX66
środa, 12 maja 2021

Panasonic LUMIX DMC-FX66
środa, 27 stycznia 2010 22:17    Drukuj Email

FX66--200LUMIX DMC-FX66, najnowszy model z płaskiej i stylowej, cieszącej się światowym uznaniem serii FX z matrycą o rozdzielczości 14,1 miliona pikseli i procesorem obrazu Venus Engine VI z nową technologią obróbki obrazu o nazwie „Intelligent Resolution”. Poprzez wykrywanie krawędzi obiektów oraz rozróżnianie obszarów wypełnionych detalami od miękkich gradacji zapewnia ona prawidłową korekcję ostrości. W przeciwieństwie do jednolitego wyostrzania umożliwia to przeprowadzenie optymalnej obróbki sygnału w celu uzyskania niezwykłej klarowności i szczegółowości obrazu. Technologia to została zintegrowana z trybem iA  (inteligentnej automatyki). Aparat FX66 wyposażony jest w nowe funkcje, między innymi  Tryb Happy, opcja dostępna w trybie iA, nakłada filtr barwny, aby zdjęcia i filmy wyglądały bardziej żywo. Nowy tryb tematyczny Cosmetic umożliwia robienie zdjęć portretowych z żądanym kolorem skóry. Tryb Sunset pomaga w utrwalaniu imponujących zachodów słońca.

Aparat posiada obiektyw Leica VARIO-ELMARIT DC 25 – 125 mm (ekwiwalent dla małego obrazka) o jasności f/2.  Moduł obiektywu składa się z 7 elementów
w 6 grupach, w tym z 3 soczewek asferycznych z 5 powierzchniami sferycznymi.  Dzięki nowej technologii Intelligent Resolution aparat FX66 oferuje funkcję Intelligent Zoom, która zwiększa współczynnik zoomu mniej więcej 1,3-krotnie, zachowując wysoką jakość obrazu nawet w połączeniu z zoomem cyfrowym. Oznacza to, że 5-krotny zoom można zwiększyć do 6,5-krotnego. Co więcej, dostępna jest funkcja Extra Optical Zoom, która zwiększa współczynnik zoomu do 10,5x (przy rozdzielczości 3 milionów pikseli), wykorzystując środkową część matrycy CCD do jeszcze większego przybliżenia fotografowanych obiektów.

Nowy aparat DMC-FX66 potrafi również rejestrować filmy HD o rozdzielczości 1280 x 720p z częstotliwością 30 klatek na sekundę, a także o rozdzielczości WVGA (848 x 480) i VGA (640 x 480). Po podłączeniu opcjonalnego kabla mini HDMI można bezpośrednio odtwarzać zdjęcia i filmy zrobione aparatem FX66 na ekranie telewizora z wykorzystaniem VIERA Link.

Cena tego modelu nie została jeszcze ustalona.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież