Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Panasonic Lumix DMC-FT2
sobota, 08 maja 2021

Panasonic Lumix DMC-FT2
środa, 27 stycznia 2010 22:05    Drukuj Email

FT2--200Aparat DMC-FT2 z matrycą CCD o rozdzielczości  14,1 miliona pikseli jest jeszcze bardziej wytrzymały niż jego poprzednik  FT1 — odporny na zanurzenie do głębokości 10 m, upadki z wysokości do 2 metrów, temperaturę do -10 stopni Celsjusza oraz kurz. Aparat jest wyposażony w nowy procesor Venus Engine HD II ze zintegrowaną technologią „Intelligent Resolution” oraz obiektyw LEICA DC VARIO ELMAR z 4,6-krotnym zoomem optycznym o zakresie ogniskowych  28 – 128 mm (ekwiwalent dla małego obrazka) i  jasności f/3,3 – 5,9  . Aby zapewnić dużą wytrzymałość obiektywu, zastosowano łamaną ścieżkę optyczną z bolcami prowadzącymi. Ten zaawansowany obiektyw zawiera jednostkę pryzmatyczną oraz 10 elementów podzielonych na 8 grup — w tym jedną soczewkę ED i 5 soczewek asferycznych z 6 powierzchniami sferycznymi.

Oprócz filmów Motion JPEG aparat DMC-FT2 pozwala na rejestrowanie wideo wysokiej rozdzielczości w formacie AVCHD Lite. FT2 jest również wyposażony w technologię Dolby Digital Creator do rejestrowania dźwięku wysokiej jakości, który stanowi doskonałe uzupełnienie kręconych filmów.

Cena tego modelu nie została jeszcze ustalona.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 5 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież