Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Spacerkiem przez fotografię. Warsztaty z Arturem Rychlickim w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach
sobota, 15 maja 2021

Spacerkiem przez fotografię. Warsztaty z Arturem Rychlickim w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach
sobota, 11 października 2014 16:24    Drukuj Email

Spotkania poprowadzi Artur Rychlicki - fotograf, pedagog, filozof, twórca autorskich warsztatów fotografii. 

Warsztaty są skierowane do osób, które już doświadczają fotografowania i chciałyby poszerzyć swój język estetycznego i artystycznego wyrazu i zbliżyć się tym samym do umierającego powoli human­izmu.
Będą to próby nauki szerokiego rozumienia fotografii, czyli jak filozofować przy pomocy aparatu fotograficznego. To sposób myślenia o nas samych i otaczającym nas świecie jest niezwykle ważny w fotografii. Najważniejsze jest to, co kryje się za zdjęciem a nie jego “płaska” powierzchnia.

O co w tym wszystkim chodzi? Na te i inne pytania poparte wizualizacją i bogatą ikonografią, padną odpowiedzi na warsztatach w DK Chwałowice. Bo będą to zajęcia na temat znaczenia wrażeń zmysłowych w fotografii, często z naciskiem na uczucia.

Cena warsztatu - to jedyne 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka, przyjmujący zgłoszenia udziału:
telefon 513 064 196, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Artur Rychlicki jest krakowskim fotografem, studiował filozofię, swoje prace wystawiał w Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii, prowadził tam również warsztaty fotograficzne. Współpracował w projektach artystycznych m. in. z Richardem Demarco oraz Andrea Cusumano. Specjalizuje się w fotografii analogowej (techniki srebrowe) oraz technikach szlachetnych (m. in. guma chromianowa). Na zajęciach warsztatowych prowadzi również wykłady z historii fotografii, sztuki oraz z zagadnień związanych z estetyką. Od dziecka związany ze sztuką i osobą Tadeusza Kantora (jest synem aktorów od lat współpracujących i związanych z teatrem "Cricot 2"). Autor znaczących wystaw m. in. wystawy pt. „Podróżni”, która stanowi ogólną refleksję na temat drogi każdego człowieka, poszukiwania i spotykania innych osób.

dkch-ar-warsztat

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B, Rybnik 
Spotkanie I: Artur Rychlicki "Sztuka fotografii - wewnętrzny obraz fotografa" 
Sobota 11 października 2014 - początek o godz. 10.00

 

Uwaga! ruszyła 14 edycja Warsztatów Fotograficznych w Katowicach.
Zupełnie inne warsztaty, czyli jak filozofować przy pomocy aparatu fotograficznego. 

warsztaty fotograficzne

Informacje: 501 865 008 lub 601 928 339, Katowice ul. Drzymały 9/6

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież