Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności „Warszawa 1935” w 3D
czwartek, 15 kwietnia 2021

„Warszawa 1935” w 3D
środa, 11 sierpnia 2010 23:32    Drukuj Email

Już wkrótce można będzie wrócić do Warszawy sprzed 66 lat. W filmie „Warszawa 1935” w technologii 3D miasto jawi się jako prawdziwy Paryż Północy.

Projekt odbudowy Warszawy w technologii 3D jest dziełem studia Newborn animacja i vfx z warszawskiej Pragi. Pomysłodawca, Tomasz Gomoła w 2007 roku planował rekonstrukcję prawdziwego ducha Warszawy i odtworzenie niepowtarzalnej atmosfery miasta, którą tworzyły dopełniając architekturę: pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi. automobile i motocykle. Moda i kanony urody. Eleganckie kobiety i wytworni mężczyźni.

warszawa1935---400

2 lata temu Studio Newborn i drzemiący w jego zespole ogromny potencjał twórczy sprawiły, że idea odbudowy zaczęła nabierać realnego, imponującego kształtu. O skali i rozmachu tego przedsięwzięcia świadczy fakt, że jest to projekt bez precedensu. Nikt przed wcześniej nie podjął się takiego wyzwania.

Produkcja filmu dyskretnie rozpoczęła się ponad 2 lata temu i dziś zbliża się do dnia premiery. Realizacja przebiegała bezproblemowo, jedynie z niewielkimi przerwami. Poza niespotykaną skalą scenografii 3D, wiele wysiłku wymagało zebranie dokumentacji, odtwarzanie form architektonicznych i atmosfery jedynie w oparciu o dostępne fotografie. Najbardziej pomocnym źródłem informacji okazała się strona prowadzona przez prawdziwych miłośników i warszawskich pasjonatów zawiadujących od lat stroną www.warszawa1939.pl. Aktualny etap produkcji to: Końcowy rendering części pierwszej – Śródmieście, Trwają przygotowania do premiery, organizacja wystawy, a wkrótce rozpoczęcie produkcji części drugiej i trzeciej, których premiery przewidziane są na przyszły rok.

Warszawa1935-sample6----400

Oficjalna premiera przewidywana jest na wczesną jesień tego roku. Kadry z filmu w wersji 3D jak i w wersji 3D stereo, dostępne będą na stronie www.warszawa1935.pl oraz na Facebooku. Przed premierą będzie okazja uczestnictwa w specjalnej wystawie 3D, której forma będzie prawdziwym zaskoczeniem dla widza.

PRODUCENT WYKONAWCZY

„Newborn”-profesjonalne studio animacji i postprodukcji zlokalizowane na warszawskiej Pradze. Studio specjalizuje się w tworzeniu animacji 3D, 2D, kompozycji, grafiki komputerowej oraz realizacji wszelkich cyfrowych efektów specjalnych na potrzeby produkcji filmowych i reklamowych. Od zawsze skutecznie stara się, aby każdy projekt, który się w nim urodzi, spotkał się z serdecznym przyjęciem ze strony publiczności.


Kontakt - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 2 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież