Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Akcja ratowania rodzinnych fotografii …
poniedziałek, 17 maja 2021

Akcja ratowania rodzinnych fotografii …
czwartek, 03 czerwca 2010 17:03    Drukuj Email

… i zniszczonych przez powódź

skano_powodz_m----200Tegoroczna powódź dotknęła tysiące polskich rodzin. Wiele z nich straciło dorobek kilku pokoleń, a skutki tej klęski będą odczuwalne jeszcze przez długi czas. Firma Skano z Bytomia rozpoczyna nietypową akcję pomocy skierowaną do wszystkich osób, których bezcenne rodzinne zdjęcia ucierpiały w wyniku niszczycielskiego działania żywiołu.

Wdzierająca się do domów woda zniszczyła meble, sprzęty gospodarstwa domowego, ale była też bezlitosna dla najcenniejszych rodzinnych wspomnień. Stare fotografie, chowane nierzadko w piwnicach i przydomowych garażach, w jednej chwili straciły swoją moc.

Rozpoczęta przez serwis Skano.pl akcja ma na celu bezpłatną digitalizację i odrestaurowanie zdjęć zniszczonych w wyniku powodzi. Poszkodowane osoby mogą przesłać 8 wybranych zdjęć wraz z odpowiednim formularzem do laboratorium Skano (dane kontaktowe i wzór formularza można znaleźć pod adresem www.skano.pl/powodz). Nadesłane zdjęcia będą kolejno skanowane i poddawane renowacji, a następnie odsyłane na płycie CD wraz z oryginalnymi zdjęciami. Całkowity koszt tej operacji - skanowania, renowacji i przesyłki zwrotnej - poniesie serwis Skano.pl. Akcja obejmuje swym zasięgiem wszystkie tereny dotknięte powodzią i potrwa do 15 lipca br.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież