Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Zdjęcia i dokumenty Office ważniejsze niż portfel
środa, 21 kwietnia 2021

Zdjęcia i dokumenty Office ważniejsze niż portfel
czwartek, 13 maja 2010 18:20    Drukuj Email

Gdzie_trzymamy_nasze_zdjecia---200Coraz więcej osób bardziej obawia się utraty swoich danych, zdjęć, filmów oraz dokumentów (42%), niż zgubienia własnego portfela (40%). Jak wynika z badania przeprowadzanego w marcu tego roku przez Impulse Research na zlecenie firmy Toshiba, aż 70% użytkowników choć raz utraciło ważny dokument Office, więc 89% z nich archiwizuje już swoje dane. Zaskakujące jest to, że 57% ankietowanych nigdy tego nie robiło! Większość z osób w wieku 18-24 lat najbardziej obawia się włamania do domu (70%), a na drugim miejscu - problemów ze swoim komputerem (65%).

Według badań IDC Digital Universe Study, przeprowadzonych w maju tego roku, liczba plików, obrazów, nagrań i nośników informacji cyfrowych do 2020 roku wzrośnie 67-krotnie. Z kolei w zeszłym roku, ilość informacji cyfrowych wzrosła o 62 % w stosunku do roku 2008 i wyniosła 800 mld gigabajtów.

Ten problem już dziś w dużym stopniu rozwiązuje Windows Live SkyDrive – wirtualny dysk o pojemności 25 GB, na którym każdy użytkownik może za darmo przechowywać wszystkie swoje zdjęcia czy dokumenty dokładnie tak, jak w folderze na swoim komputerze.  Do Windows Live SkyDrive można dostać się za pośrednictwem komputera, telefonu komórkowego, a nawet telewizora - wystarczy dostęp do Internetu. Pliki możemy udostępnić wybranym osobom wysyłając odnośnik pocztą elektroniczną. Możemy gromadzić i prezentować swoje zdjęcia, filmy, materiały graficzne, notatki z zajęć czy współdzielić nasze dokumenty np. z kolegami z uczelni. Pojedyncze pliki mogą mieć wielkość maksymalnie 50 megabajtów.

Ponad 370 milionów posiadaczy kont w największym systemie pocztowym Windows Live Hotmail wysyła w jednym dniu ponad 8 miliardów wiadomości i przesyła 1,5 miliarda zdjęć. W każdym miesiącu użytkownicy poczty Hotmail przesyłają 350 milionów dokumentów Office! W przygotowywanej obecnie nowej wersji poczty elektronicznej Windows Live Hotmail, SkyDrive będzie spełniał jeszcze inne funkcje, które uatrakcyjnią pracę z pocztą elektroniczną i uwolnią e-maile od dużych załączników oraz ułatwią oglądanie filmów z YouTube i edycję dokumentów.

Aby korzystać z 25 GB przestrzeni dyskowej Windows Live SkyDrive wystarczy zrejestrować się na stronie internetowej: http://www.microsoft.com/poland/windows/windowslive/default.aspx.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież