Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Long Walk Plus Expedition
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Long Walk Plus Expedition
wtorek, 27 kwietnia 2010 10:39    Drukuj Email

Long-Walk-LogoTomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż to młodzi podróżnicy, którzy w 14 maja rozpoczną wędrówkę pod nazwą „Long Walk Plus Expedition”. Trasa ich podróży wiedzie śladami polskiego oficera Witolda Glińskiego i jego towarzyszy, którzy w lutym 1942 roku uciekli z syberyjskiego łagru w okolicach Jakucka. Uciekinierzy przebyli pieszo 6000 km. Podróżowali przez Rosję, Mongolię, Tybet, Nepal, 11 miesięcy później dotarli do Indii.

Wyprawa „Long Walk Expedition” rozpocznie się pomiędzy Jakuckiem a Olekminskiem w Jakucji, a zakończy w Kalkucie w Indiach. Czas jej trwania jest szacowany na około sześć do siedmiu miesięcy w zależności od warunków terenowych i zdarzeń losowych.

Long-Walk---KonferencjaWedług uczestników wyprawy „Long Walk Plus Expedition”, ta wędrówka jest hołdem złożonym prawdziwemu bohaterowi, który rzucił wyzwanie sowieckiemu imperium i zwyciężył. Podróżnicy będą maszerować również dla tych, którzy nie wrócili z niewoli do wolnej Polski.

W trakcie podróży powstanie filmowy reportaż pokazujący, jak zmienił się ten region świata na przestrzeni ostatnich 70 lat oraz zachowane ślady po łagrach. Zdjęcia będzie kręcił trzeci uczestnik wyprawy Filip Drożdż.

Polkomtel podjął decyzję o włączeniu się do realizacji tego projektu, gdyż chce wspierać zainteresowanie ze strony młodych ludzi przetwarzaniem we własny sposób ważnych wydarzeń z historii Polski i Europy, inspirowanie się nimi przekładanie na swój język i nowoczesne formy. „Zależy nam na wyszukiwaniu i wspieraniu nowych form wyrazu młodych ludzi, wspieraniu interesujących działań realizowanych właśnie przez nich. Nie określamy, ani obszarów, ani form”- mówi Jarosław Bauc, Prezes Zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus.

Patronat honorowy nad ekspedycją objął Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski i wydział prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Partnerami wyprawy są 12 Explorers Festival i Narodowe Centrum Kultury.

Z podróży będą przygotowywane bieżące relacje dostępne na stronie http://www.longwalkplus.pl/.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież