Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Komputer w pendrive’ie?
poniedziałek, 17 maja 2021

Komputer w pendrive’ie?
poniedziałek, 07 czerwca 2010 15:37    Drukuj Email

Check-Point-Abra_---200Pełnowartościowy komputer wielkości pendrive'a do niedawna wydawał się jedynie gadżetem z filmów futurystycznych. Dzięki urządzeniu CheckPoint Abra, które jest wprowadzane na polski rynek przez RRC, każdy może w najmniejszej nawet kieszonce przechowywać własne dane i mieć możliwość bezpiecznej komunikacji z Internetem.  Po włożeniu pendrive'a w gniazdo USB dowolnego komputera, ujrzymy własny pulpit z osobistymi danymi. Do pracy i przesyłania danych możemy wykorzystywać programy zainstalowane na obcym komputerze. Jednak pomiędzy zawartością Abra a komputerem nie ma żadnej wymiany danych - zarówno podczas pracy, jak też wysyłki maili oraz plików.  Po skończeniu działań i ewentualnym wysłaniu danych w dowolne miejsce, CheckPoint Abra z powrotem trafia do kieszeni właściciela. Nie pozostawia przy tym najmniejszych śladów na maszynie, z której przed chwilą korzystał.

Abra zabezpiecza firmowe informacje w czasie pracy komputera, a także w stanie spoczynku. Program kontrolujący blokuje nieautoryzowane próby dostępu do sieci firmowej. Check Point Abra chroni zdalną komunikację z firmową siecią bez konieczności instalacji oprogramowania na komputerze lub domyślnego klienta wbudowanego w system operacyjny. 


Sugerowana cena detaliczna Check Point Abra wynosi 140 USD.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 2 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież