Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności DWIE LEGENDY. JEDEN PAPIER
czwartek, 15 kwietnia 2021

DWIE LEGENDY. JEDEN PAPIER
środa, 26 maja 2010 21:34    Drukuj Email

Zobacz większy!Hahnemühle i HARMAN PHOTO zaprezentował nową gamę papierów fotograficznych do druku atramentowego typu fine art.

Dwie najbardziej sztandarowe marki w cyfrowym druku fotograficznym, HARMAN technology i Hahnemühle FineArt połączyły siły by stworzyć najlepsze podłoża w zakresie artystycznego druku atramentowego, pokazując je po raz pierwszy na wystawie PMA w końcu lutego.

Rodzina ‘HARMAN Professional Inkjet by Hahnemühle’ będzie się składać z sześciu papierów artystycznych plus płótno, z zakresem wykończenia powierzchni od błyszczącej do matowej, o różnej strukturze i odcieniach. Dwa z tych nowych papierów są prawdziwymi włóknami barytowanymi, zapewniającymi niezrównane własności archiwalne o wyglądzie i wrażeniu naśladującym tradycyjne barytowe papiery światłoczułe.

Norbert Klinke, Dyrektor ds Sprzedaży i Marketingu firmy Hahnemühle skomentował: “W HARMANie znaleźliśmy idealnego partnera, do stworzenia nowej klasy mediów do drukarek atramentowych. Ich wiedza w dziedzinie wytwarzania obrazów pochodząca z produkcji fotograficznych papierów czarno-białych ILFORD PHOTO przez ponad wiek, zapewniła fantastyczne fundamenty przy naszym własnym dziedzictwie i biegłości  do wytworzenia prawdziwie nadzwyczajnego papieru.”

HARMAN technology jest firmą kryjącą się za kultową rodziną ILFORD PHOTO, czarno-białych produktów fotograficznych. Niezrównane umiejętności HARMANa w dziedzinie nanoszenia warstw i technologii uzupełniono dziedzictwem Hahnemühle w rozwoju szerokiego zakresu strukturalnych papierów artystycznych dla rynku fotografii cyfrowej.

Steven Brierley, Dyrektor ds Marketingu w HARMAN technology skomentował: “Ta nowa rodzina mediów dla drukarek atramentowych nie tylko reprezentuje nowy standart w rozwoju atramentowego druku fotograficznego, ale jest też fantastyczną mieszanką dwóch niepowtarzalnych fotograficznych dziedzictw.”

Te papiery opracowane są dla zaspokojenia potrzeb rynku profesjonalnej fotografii artystycznej, ale oczekuje się również, że w znaczącym stopniu pokryją zapotrzebowanie entuzjastów fotografii.

Pierwszy raz papiery HARMAN Professional Inkjet by Hahnemühle było  można zobaczyć na wystawie PMA  21. lutego w Anaheim Convention Centre, Southern California.

medikon_logoDystrybutorem produktów Harman by Hahnemühle w Polsce jest Medikon Polska Sp. z o.o., będąca wyłącznym przedstawicielem firm Harman i Ilford na terenie kraju.

image002Z pełną ofertą i szczegółowymi informacjami o papierach można zapoznać się na stronie www.sklep.medikon.pl.


HARMAN technology Limited jest specjalistą obrazowania wywodzącym się z Mobberley, Cheshire.
Firma – powstała z wyodrębnienia części z firmy ILFORD stworzonego przez Alfreda Harmana w 1879 r.

Więcej informacji o HARMAN technology i jej produktach można uzyskać na stronie internetowej:

www.harmantechnology.com // www.harman-inkjet.com // www.ilfordphoto.com // www.sklep.medikon.pl  


 Harman by Hahnemuhle (PL)

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież