Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
niedziela, 18 kwietnia 2021

VAIO P
piątek, 21 maja 2010 23:58    Drukuj Email

– nowy notebook Sony dla mobilnych

VAIO-P_---200Urządzenie waży tylko nieco ponad 600 g i swobodnie mieści się w torbie czy w kieszeni marynarki. Nowy model VAIO® został stworzony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które nigdzie nie zagrzeją dłużej miejsca – i dlatego można go obsługiwać stojąc i w marszu. Uzupełnienie centralnie umieszczonego trackballa stanowi dodatkowa tabliczka dotykowa i przyciski myszy. Elementy te, umieszczone przy obu brzegach ekranu, powielają funkcje głównych elementów sterujących. Umożliwiają wygodną obsługę dwoma kciukami, gdy użytkownik trzyma komputer oburącz.

Nowością w notebookach VAIO® P i w całej rodzinie VAIO® jest wbudowany GPS i kompas cyfrowy. Urządzenia te pomagają odnaleźć się w obcym mieście (przy czym wymagane jest połączenie z Internetem, mogą być naliczane opłaty)  – na przykład znaleźć drogę do hotelu lub do pobliskiej restauracji.

Nowe oprogramowanie VAIO® Location Search umożliwia nawet wyświetlanie w czasie rzeczywistym elektronicznej mapy, bez obciążania zasobów przeglądarki. Oprócz pozycji i kierunku, na mapie pojawiają się także potencjalnie interesujące miejsca, a nawet informacje o lokalnej pogodzie.

Wbudowany modem 3G, zapewnia dostęp do szybkiego Internetu za pośrednictwem sieci telefonii komórkowych.

VAIO-P_Group----200VAIO® P jest pierwszym notebookiem Sony z wbudowanym przyspieszeniomierzem, reagującym na ruchy urządzenia. Dzięki niemu do zmiany wyświetlanego zdjęcia, strony dokumentu PDF lub strony www z historii przeglądania wystarcza lekkie potrząśnięcie komputerem. Czujnik rozpoznaje też obrócenie komputera na bok i automatycznie obraca zawartość ekranu, pozwalając na wygodne czytanie dokumentów w układzie pionowym. Dodatkowe przyciski myszy są umieszczone tak, aby można nimi było wygodnie przewracać kartki w układzie pionowym – jak przy czytaniu książki albo magazynu.

Konstruktorzy nowej serii VAIO® P zadbali o wygodę użytkowania. Notebook jest więc wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę oraz jasny, panoramiczny wyświetlacz VAIO® Display Plus – o proporcjach idealnych do wyświetlania filmów lub dwóch stron www obok siebie. Wbudowany czujnik oświetlenia samoczynnie reguluje jasność obrazu, a zarazem oszczędza energię. Dla dodatkowej wygody, osobne przyciski zapewniają szybki dostęp do Internetu oraz do programu serwisowego VAIO Care.

Notebooki z nowej serii VAIO® P będą oferowane w trzech kolorach czarnym, białym i pomarańczowym a będą dostępne w drugiej połowie czerwca 2010.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież