Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Akcesoria Zestaw do panoram
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Zestaw do panoram
piątek, 14 maja 2010 21:55    Drukuj Email

Zestaw-Hama-200Zestaw Hama do robienia zdjęć panoramicznych znacząco ułatwia wykonywanie tego rodzaju prac. Nadaje się do wykorzystania przy panoramicznych fotografiach pionowych i poziomych. Adapter, który należy umieścić pomiędzy statywem i aparatem cyfrowym lub analogowym, dysponuje 360-stopniową skalą. Dzięki temu fotograf może precyzyjnie przesuwać każdy pojedynczy kadr o określony stopień. Adapter wyposażono w gwint B1/4'' oraz poziomicę. Za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania „Panorama Maker" można opracować na komputerze docelową, panoramiczną wersję zdjęć.

Oprogramowanie „Panorama Maker" ArcSoft automatycznie składa i dopasowuje poszczególne kadry. W razie potrzeby użytkownik może ręcznie skorygować poszczególne połączenia. Specjaliści Hama radzą, aby kolejne kadry zachodziły na siebie o 1/4 do 1/5 ich długości. To powinno wystarczyć do dokładnego nałożenia poszczególnych rzutów na siebie. Nie zaleca się zbyt ciasnego dopasowywania kadrów, a zwłaszcza przekraczania linii środkowej jednego ujęcia przez krawędź sąsiedniego.


Sugerowana cena detaliczna zestawu Hama do robienia zdjęć panoramicznych wynosi 99 zł. Produkt objęty jest 12-miesięczną gwarancją producenta.  

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież