Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Akcesoria Pierścienie pośrednie z płynną regulacją odległości MeiKe EXT
niedziela, 18 kwietnia 2021

Pierścienie pośrednie z płynną regulacją odległości MeiKe EXT
poniedziałek, 10 maja 2010 18:22    Drukuj Email

canon_pierscienie_plynne---200Firma Foto-Tip wprowadza do swej oferty zupełnie nowe pierścienie pośrednie firmy MeiKe model EXT z dedykacją do systemu Canon. Są one pierwszym na rynku zestawem pozwalającym na płynną zmianę odległości pomiędzy aparatem a obiektywem. Zakres ich pracy to 46 – 65 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość płynnej regulacji skali odwzorowania obiektywu. Zasada działania jest praktycznie identyczna jak w obiektywach typu zoom. Kręcąc pierścieniem możemy zwiększyć lub zmniejszyć odległość w jakiej będzie znajdować się obiektyw. W porównaniu do tradycyjnych zestawów pierścienie pośrednich daje nam to większą wygodę użytkowania i kontrolę nad kadrem.

Pierścienie wyposażone są w styki przenoszące wszystkie informacje o parametrach ekspozycji do korpusu aparatu. Oznacza to, że będą z nimi działać wszystkie automatyczne tryby pracy aparatu i nie ma potrzeby pracy w ustawieniach manualnych. Działać będzie również układ automatycznego ustawienie ostrości AF.


Cena detaliczna pierścieni MeiKe EXT to 369 zł. Produkt objęty jest w Polsce 24 miesięczną gwarancją.

W czerwcu powinna pojawić się w ofercie również wersja z dedykacją do Nikona.

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież