sobota, 25 maj 2024

logo_080W dniach 17-19.02 w Milówce k. Żywca z inicjatywy ludzi skupionych wokół KKM (Klub Konica Minolta) i SONY Foto Klub odbędzie się I Międzysystemowy Ogólnopolski Plener Fotograficzny na który zaproszeni zostali użytkownicy wszystkich głównych for systemowych w kraju (KKM, Nikoniarze, Canonboard, Sony, Olympus Klub, Pentax).…

logo1

W dniach 17-19.02 w Milówce k. Żywca z inicjatywy ludzi skupionych wokół KKM (Klub Konica Minolta) i SONY Foto Klub odbędzie się I Międzysystemowy Ogólnopolski Plener Fotograficzny na który zaproszeni zostali użytkownicy wszystkich głównych for systemowych w kraju (KKM, Nikoniarze, Canonboard, Sony, Olympus Klub, Pentax).

Plener jest imprezą integracyjno-fotograficzną i ma na celu bliższe poznanie się użytkowników różnych systemów, wymianę doświadczeń oraz dyskusję o dzisiejszej fotografii a także zajęcia warsztatowe w terenie i pod dachem. Bogaty program imprezy przewiduje zwiedzanie okolicy, zapoznanie się z najciekawszymi punktami widokowymi na Beskidy (Ochodzita, Koczy Zamek) oraz wizytę w Chacie Kawuloka i w Muzeum Koronek w Koniakowie jak też wspólną zabawę na śniegu i przy stole biesiadnym, okraszoną konkursami z wiedzy o fotografii.

Tradycyjnie na plenery tego typu zapraszani są goście specjalni. W piątkowy wieczór wystąpią znani i cenieni za swój dorobek artystyczny fotografowie.
Na tej imprezie swój udział potwierdzili: Andrzej Baturo z bielskiej Fundacji Centrum Fotografii, dyrektor Foto Art Festiwalu, ZPAF Okręg Górski, bardzo zasłużony dla fotografii i jej promocji w społeczeństwie oraz Zbigniew Podsiadło z Sosnowca (ZPAF Okręg Górski),  jeden z najciekawszych dokumentalistów, laureat i zwycięzca wielu konkursów fotograficznych, aktywny promotor fotografii.
Oprócz wymienionych, w sobotę odbędzie się też prezentacja sprzętu fotograficznego i studyjno-oświetleniowego. Tu wystąpią ze swymi produktami firmy SONY i Phottix.

Warto wiedzieć, że formuła imprezy jest otwarta- właściwie każdy kogo interesuje fotografowanie może w niej wziąć udział, zaś samo przedsięwzięcie jest niekomercyjne. Jak podkreśla organizator- dzisiaj, w dobie tak wielkiej popularyzacji fotografii ważne jest by się otwierać na innych, poznawać i jednoczyć we wspólnej pasji a nie dzielić i segregować ze względu na posiadany sprzęt.
Zależy nam również na promocji środowisk fotograficznych skupionych najczęściej w wirtualnych klubach użytkowników i inicjatyw jakie te środowiska tworzą.
Swoje przybycie zapowiedziało już ok. 120 osób z różnych regionów kraju, zarówno amatorów jak i profesjonalistów.
Wszyscy liczymy na prawdziwą zimę, pełną integrację i wiele pozytywnych wrażeń oraz nowe, ciekawe znajomości.

Impreza odbędzie się w pensjonacie "U Kubiców" w Milówce Szarem.
Organizatorami są: Alek Skoczek (vel Fatamorgana), Sławek Nakoneczny (vel Gustaff).
Partnerami imprezy są: firma "VIMEX Reklama" z Rybnika, oraz Sony Poland.

Kontakt z organizatorem: tel. 533 516 060, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

P.S. Jeżeli mają Państwo życzenie zapoznać się bliżej z nami oraz z samą imprezą- jesteście zawsze mile widziani. Mamy nadzieję, że publikacja informacji o naszej imprezie będzie dowodem na to, że w kulturze nadal sporo się dzieje a pasjonaci sztuki fotografii są aktywni i mają ciekawy pomysł na integrację oraz potrafią zachęcić ludzi w tym kraju do wyjścia z domów i przejechania często kilkuset kilometrów, aby być na takiej imprezie fotograficznej.

Serdecznie zapraszam w imieniu fotografujących z Sony, KKM i innych użytkowników.