sobota, 25 maj 2024

Michal-Wozniak----080Michał Grzegorz Woźniak – urodzony w Lublinie.  Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS, żyje, tworzy i pracuje w rodzinnym mieście. Dla niego fotografia to pretekst do opowiadania różnych historii, również element, który poddaje czasem obróbce w technikach cyfrowych. Zwolennik fotografii czarno-białej lub mocno stonowanej, eksperymentującego jednak czasem z obrazem barwnym. …

 

Michal-Wozniak----200Michał Grzegorz Woźniak– urodzony w Lublinie.  Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS, żyje, tworzy i pracuje w rodzinnym mieście. Dla niego fotografia to pretekst do opowiadania różnych historii, również element, który poddaje czasem obróbce w technikach cyfrowych. Zwolennik fotografii czarno-białej lub mocno stonowanej, eksperymentującego jednak czasem z obrazem barwnym.

Robert Pranagal twierdzi o sobie, że jest kompletnym samoukiem i nieprofesjonalistą. Eksperymentuje i próbuje swych sił w różnych dziedzinach fotografii, stale doskonaląc warsztat i poszukując swojego miejsca. Obecnie zafascynowany światłem jako tworzywem, a także reportażem i fotografią ukazującą zwykłego człowieka w rzeczywistej relacji z jego otoczeniem (wernisaż 5 maja 2010 r.)

Grzegorz-Pawlak---200Grzegorz Pawlak – rocznik '73, urodził się, mieszka i pracuje w Lublinie. Fotografuje wszystko co nas otacza, a czego na co dzień nie zauważamy bądź ignorujemy, przechodząc obok obojętnie. Nie stroni od żadnej tematyki. Zafascynowany Starym Miastem w Lublinie i jego zakamarkami. Stara się pokazać klimat miasta i jego przeszłość zapisaną w murach. Członek LTF oraz Lubelskiej Grupy Fotograficznej EIKONA.

Julia-Pawlak---200Julka Anna Pawlak, córka Grzegorza – rocznik 2000, uczennica SP nr 30 w Lublinie. Fotografuje od roku, wszystko co ją zaciekawi i chce się podzielić tym z innymi. Uwielbia zaglądać w miejsca, które wszyscy omijają. Pokazuje to na swój ulubiony sposób, robiąc czarno-białe zdjęcia z dużą ziarnistością (wspólny wernisaż 12 maja 2010 r.).

Barbara Wilczyńska – fotografuje od niedawna. Jej zdjęcia są efektem spacerów z aparatem po staromiejskich zaułkach, gdzie poznaje historie ludzi i miejsc. „Pierwsza indywidualna wystawa jest jak inicjacja…fotograficzna” mówi z uśmiechem Basia (wernisaż 19 maja 2010 r.).

Ignacy-Tokarczyk---200Ignacy Tokarczyk – urodził się w 1983 roku w Lublinie. Choć w duszy pozostaje humanistą, zawodowo związał się z dziedziną techniki. Mówi o sobie: „Szukam prostoty. Staram się w przystępny sposób pokazać swój światłopogląd”. Niezmiennie od lat fascynują go ludzie, dlatego specjalizuje się w portretach (wernisaż 26 maja 2010 r.).

Krzysztof anin Kuzko pomysłodawca i komisarz  Miesiąca debiutów. Wspólnie z nowym Zarządem ma on nadzieję, że Miesiąc debiutów już na stałe wpisze się w grafik działalności towarzystwa.


Wszystkie wystawy odbywają się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ulicy Dolnej Panny Marii 3.


Z życia Towarzystw i Klubów Fotograficznych.