czwartek, 13 czerwiec 2024

Zobacz większe! Prace Anety Kowalczyk prezentowaliśmy już na naszych łamach kilka miesięcy temu. Od tego czasu udało jej się wiele osiągnąć i zyskać uznanie. Przypomnijmy, że jej przygoda z fotografią rozpoczęła się w chwili, gdy po raz pierwszy stanęła przed obiektywem jako modelka. Z czasem zaczęła spełniać się w nowej roli – fotografa. Skupiła się na fotografii mody oraz portretach. Ten obszar fascynuje ją najbardziej, zwłaszcza gdy obiektem jest kobieta – piękna i tajemnicza, czasami silna i odważna, innym razem krucha i delikatna. Ważne, by czymś intrygowała – spojrzeniem, gestem, by potrafiła zatrzymać widza i sprawiła, że zdjęcie zapadnie w pamięć. I trzeba przyznać, że udaje jej się to znakomicie. Wykreowane sytuacje nie rażą sztucznością. Choć można powiedzieć, że w fotografii mody, portretowaniu kobiet wszystko już było, prace Anety Kowalczyk cechują się autorską świeżością. Zobacz większe!Kombinacja urody ciała, wyrazu twarzy i emocji budzi pozytwne odczucia i przez to przyciąga uwagę widza. Stąd poświęcamy też twórczości Anety okładkę, bo warto, bo miło napotkać wzrok i intrygujący gest pięknej kobiety spoglądającej choćby tylko ze sklepowej półki...

Aneta Kowalczyk ukończyła studia na kierunku Stosunki Międzynarodowe o specjalności komunikacja i mass media. W 2006 roku przeprowadziła się do Szwecji, gdzie profesjonalnie zajęła się fotografią. Współpracowała z magazynami z Wloch, Francji oraz USA. Jako jedna z trzech osób wygrała konkurs organizowany przez Sabatini Expo i otrzymała nagrodę w postaci indywidualnej wystawy w Rzymie, która odbędzie się w drugiej połowie roku 2008. Sabatini Expo to także spotkania z włoskimi magazynami oraz studentami fotografii. Została zaproszona również do wzięcia udziału w międzynarodowej wystawie w Portugalii organizowanej przez APPAF, gdzie wśród 25 autorów z całego świata będzie reprezentować Polskę. Wystawa będzie trwała cały wrzesień, nastepnie powędruje kolejno do Finlandii (Underground Photo Gallery) oraz Syrii (Le Pont Photo Gallery). Wspołpracuje z agencją Moda Forte, została przyjęta do grona YPU – organizacji, która ma za zadanie promowanie początkujacych, utalentowanych fotografów. Rozpoczyna współpracę z warszawskimi agencjami fotograficznymi oraz reklamowymi.

W pracy wspomagają ją: Igor Nowakowski, stylista Maciej Spadło, wizażystka Agnieszka Matyjasek oraz stylistka fryzur Marta Trojanowska.

Jej zdjęcia można obejrzeć na stronie www.anetakowalczyk.com.