piątek, 19 kwiecień 2024

14 marca rozpoczęło się kolejne zadanie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE. Nagrodą główną jest trzyletnie stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Fotografii, a dodatkowo każde z siedmiu zadań jest premiowane nagrodami rzeczowymi. Przez kolejne dwa tygodnie inspiracją dla uczestników będzie „Mikrokosmos”.
Tak jak wszystkie zadania 7LIVES to również czerpie swoje źródło z klasyki – francuskiego dokumentu „Mikrokosmos”, którego pomysłodawcą był Jacques Perrin, wielki miłośnik przyrody. Pokazał on świat i życie owadów w taki sposób, jakby dokument został nakręcony przez mieszkańców łąki. Trawa jest niczym dżungla, kamień niczym góra, a kałuża niczym bezkresny ocean. Obserwujemy życie w ogromnym zbliżeniu.
W ponad trzyletniej historii konkursu do tej pory nie zwracaliśmy naszych obiektywów w tak, wydałoby się, wyeksploatowanym kierunku jak makrofotografia. Czas zmierzyć się z banałem życia codziennego: odszukać piękno kształtów, barw, skomplikowanych konstrukcji w detalach zwykłych przedmiotów. Świat w magicznym promieniu jednego metra - planeta naszych biurek, dywanów, samochodów, garderoby lub zwykłej szafki nocnej. Jak zawsze wygra niebanalny pomysł w błahym temacie. Podążajcie za mistrzami detalu - niech celownik zastąpi widelec André Kertész’a – powiedział Piotr Welc jeden z jurorów.
Prace będą oceniane przez jury w składzie: Lidia Popiel, Bogusław Linda, Jacek Poremba i Piotr Welc.
W lutym uczestnicy konkursu zmierzyli się z drugim zadaniem: „I Bóg stworzył kobietę – w poszukiwaniu harmonii i holistycznego piękna” – ze specjalnymi nagrodami od marki Dr Irena Eris. Wyróżnienie główne oraz drukarkę HP otrzymał Tomek Jankowski. Zestawy ekskluzywnych kosmetyków Dr Irena Eris Prosystem Home Care, trafiły do Anny Nowocińskiej i Sylwii Nowickiej.  W tej edycji została również wręczona nagroda specjalna od dr Ireny Eris - Podarunek Piękności, czyli zaproszenie na wyjątkową ucztę dla ciała i zmysłów, które trafiło do Moniki Lewandowskiej. Najlepsze prace można oglądać na łamach magazynu fineLIFE.
Miejscem składania prac konkursu organizowanego przez magazyn dobrego życia fineLIFE.pl i Warszawską Szkołę Filmową jest tablica magazynu fineLIFE na Facebooku, dzięki czemu przebieg zmagań będą mogli śledzić nie tylko organizatorzy, ale także uczestnicy i czytelnicy serwisu.

mikrokosmos


Więcej informacji o konkursie na:
http://7lives.finelife.pl
Osoba kontaktowa:
Jakub Zajdel Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Informacje dodatkowe:
fineLIFE.pl – magazyn dobrego życia
Internetowy magazyn Lidii Popiel i Piotra Welca, przygotowany z myślą o świadomym odbiorcy, szukającym dobrej lektury i nietuzinkowych doznań estetycznych. Powstał pod koniec stycznia 2010 roku. Na stałe z magazynem współpracują znakomici polscy fotograficy: Jacek Poremba, Izabela Urbaniak i Armand Urbaniak oraz artyści młodszego pokolenia: Patrycja Toczyńska, Ewa Milun-Walczak. Częstymi gośćmi na łamach fineLIFE.pl są Bogusław Linda, który odkrywa przed czytelnikami swoje fascynacje kulinarne oraz Witold Blady, dziennikarz i miłośnik najszybszych oraz najdroższych samochodów.