poniedziałek, 20 maj 2024

LG-D510_080Firma LG Electronics zaprezentowała nowy kompaktowy telefon LG GD510, nazywany w skrócie „Pop”. Jest to najmniejszy w historii telefon z 3‑calowym ekranem dotykowym i możliwością ekologicznego ładowania energią słoneczną.

Model LG GD510 jest wyposażony jest w obudowę, dzięki której akumulator telefonu można ładować, wykorzystując energię słoneczną. Poza mniejszym zużyciem energii ...

LG-D510_200Firma LG Electronics zaprezentowała nowy kompaktowy telefon LG GD510, nazywany w skrócie „Pop”. Jest to najmniejszy w historii telefon z 3‑calowym ekranem dotykowym i możliwością ekologicznego ładowania energią słoneczną.

Model LG GD510 jest wyposażony jest w obudowę, dzięki której akumulator telefonu można ładować, wykorzystując energię słoneczną. Poza mniejszym zużyciem energii w ciągu dnia rozwiązanie to oferuje również korzyści dla użytkowników, którzy nie mają dostępu do ładowarki w momencie, gdy wyczerpuje się akumulator telefonu. Pozostawienie telefonu na słońcu przez 10 minut (Przy jasności 80 000 luksów oraz telefonie wyłączonym i ustawionym do promieni słonecznych pod kątem prostym) pozwala rozmawiać nawet przez 2 minuty i 15 sekund lub utrzymać telefon w trybie gotowości nawet przez 180 min.

Oprócz ekologicznych zalet, telefon LG GD510 doskonale radzi sobie z multimediami ― odtwarza pliki muzyczne i filmy w kilku popularnych formatach, a 8 GB pamięci wewnętrznej zapewnia dużo miejsca na przechowywanie dużych kolekcji. Łatwa w obsłudze przeglądarka umożliwia wyświetlanie wszystkich najciekawszych treści mobilnych na dużym ekranie urządzenia, a aparat o rozdzielczości 3 milionów pikseli pozwala robić wysokiej jakości zdjęcia i nagrywać filmy wideo, które można udostępnić w Internecie lub wysłać bezprzewodowo do przyjaciół.

Duży, 3-calowy ekran dotykowy WQVGA sięga niemal do brzegów telefonu, pozostawiając jedynie 4,8 mm listwę wokół, dzięki czemu sprawia wrażenie jednolitej tafli szkła. Elegancję obudowy podkreśla jeden przycisk umieszczony z przodu telefonu, pełniący funkcję klawiszy Menu, End (Koniec) i Cancel (Anuluj), zależnie od trybu pracy telefonu. Cienki pasek światła wokół przycisku świeci na zielono lub na czerwono, sygnalizując funkcję telefonu. Obudowa modelu LG GD510 jest wykonana ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu wygląda bardzo elegancko i solidnie leży w dłoni.

Telefon LG GD510 pojawi się w Polsce na przełomie roku 2009/2010. Panel słoneczny, chroniący akumulator, dostępny będzie jako wyposażenie opcjonalne.