poniedziałek, 20 maj 2024

Firma Canon rozwija linię obiektywów EF-M, prezentując pierwszy zmiennoogniskowy obiektyw telefoto EF-M 55-200mm f/4,5-6,3 IS STM. Zaprojektowany z myślą o kompaktowym aparacie systemowym EOS M, nowy obiektyw został wyposażony w zaawansowaną optykę, technologię silnika krokowego (STM) i 3,5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu. Co więcej, oferuje zakres ogniskowych 55-200 mm, dzięki czemu użytkownicy mogą być jeszcze bliżej fotografowanych scen.

EF M 55 200mm

Bądź bliżej

EF-M 55-200mm f/4,5-6,3 IS STM dołącza do trzech już dostępnych obiektywów z serii EF-M. Obecnie użytkownicy będą mieli do dyspozycji szeroki zakres ogniskowych od 11 do 200 mm. Nowy obiektyw, który jest idealnym uzupełnieniem podstawowego zestawu EOS M, oferuje nowe, kreatywne możliwości i pozwala rejestrować różnorodne sceny – od przyciągających spojrzenia portretów (ogniskowa 55 mm) po dziką przyrodę (200 mm).

EOS M

Wiodące technologie optyczne dla wspaniałych zdjęć

Obiektyw EF-M 55-200mm f/4,5-6,3 IS STM oferuje mocny optyczny stabilizator obrazu i technologię STM. Dzięki temu zapewnia bardzo wysoki poziom odwzorowania detali zarówno podczas fotografowania, jak i tworzenia materiałów wideo. W trakcie kręcenia filmów technologia STM zapewnia płynne przejście ostrości w zbliżeniach, gdy przenosimy uwagę z jednego obiektu na drugi.

Cichy mechanizm STM ułatwia nagrywanie ścieżki dźwiękowej, która oddaje naturalną atmosferę filmowanych scen. Dodatkowo, efektywny 3,5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu redukuje widoczne poruszenia. Co więcej, użytkownicy mogą także robić ostre zdjęcia w zbliżeniu oraz nagrywać stabilne filmy.

Wspaniałe zdjęcia osiągane z łatwością

Obudowa EF-M 55-200mm f/4,5-6,3 IS STM została wykonana z wysokiej jakości metalu, który jest charakterystyczny dla produktów z linii EF-M. Ten kompaktowy i lekki obiektyw to idealne narzędzie do codziennego użytku. Optyczna struktura obiektywu została zaprojektowana z myślą o najwyższej jakości obrazu w całym zakresie ogniskowych i obejmuje element o bardzo niskim współczynniku załamania światła (Ultra-low Dispersion, UD). Co więcej, nieruchomy element przedni ułatwia zastosowanie filtrów do efektów specjalnych, podczas gdy manualny pierścień regulacji ostrości zapewnia swobodę w zakresie zmiany ostrości podczas fotografowania.

EF-M 55-200mm f/4,5-6,3 IS STM – kluczowe cechy:

• Zakres ogniskowych 55-200 mm
• Stabilizator obrazu dla ostrych zdjęć
• Kompaktowa konstrukcja
• Płynna, niemal bezgłośna technologia STM
• Szybka zmiana ustawień – pierścień regulacji ostrości
• Doskonała jakość zdjęć – ostre detale i piękne kolory

EOS M seria