poniedziałek, 20 maj 2024

Zobacz większe!Udostępniona została najnowsza aktualizacja firmware’u dla obiektywu ZUIKO DIGITAL 14-54 mm, f/2,8-3,5 II oraz lustrzanki Olympus E-3. Najnowszy firmware w wersji 1.3 wzbogaca i udoskonala działanie aparatu E-3 w zakresie:
możliwości modyfikowania wybranych punktów AF przyciskami strzałek (taka sama funkcjonalność, jak w aparacie Olympus E-30), funkcje klawiszy strzałek można teraz dostosować poprzez opcję BUTTON/DIAL (Przycisk/Pokrętło) w menu Custom 1,
precyzji autofocusa przy korzystaniu z jasnych obiektywów takich jak ZUIKO DIGITAL ED 14-35 mm, f/2,0 SWD,
poprawy prędkości wykonywania zdjęć seryjnych w trybie C-AF,
kontroli baterii poprawiającej ich żywotność w przypadku korzystania z uchwytu zasilającego HLD-4.

Działanie obiektywu ZUIKO DIGITAL 14-54 mm, f/2,8-3,5 II w wersji 1.1 poprawione zostało w zakresie ko­rekcji wskazań długości ogniskowej na pierścieniu zoomu oraz w danych Exif (za wyjątkiem maksymalnej pozycji szerokokątnej/telefoto).
Aktualizację firmware’u aparatu i obiektywu można wygodnie przeprowadzić za pośrednictwem oprogramowania OLYMPUS Master. Wystarczy otworzyć oprogramowanie, podłączyć aparat fotograficzny do komputera kablem USB i zalogować się do Internetu. Następnie w głównym menu Aparat należy wybrać opcję Aktualizacja aparatu/Dodawanie wersji językowej, po czym należy postępować stosownie do instrukcji wyświetlanych na ekranie komputera. Innym sposobem, jest wykorzystanie aplikacji OLYMPUS Studio do pobrania nowych aktualizacji firmware’u.