poniedziałek, 20 maj 2024

Nowa kamera Handycam® HDR-TG7VE firmy Sony jest jeszcze mniejsza i lżejsza od swojej poprzedniczki. Podobnie jak w poprzednim modelu TG3E, bardzo mocna obudowa tytanowa jest pokryta specjalną powłoką, która chroni kamerę przed porysowaniem w codziennym użytkowaniu. Dzięki niej urządzenie może dłużej wyglądać jak nowe. ...

Nowa kamera Handycam® HDR-TG7VE firmy Sony jest jeszcze mniejsza i lżejsza od swojej poprzedniczki. Podobnie jak w poprzednim modelu TG3E, bardzo mocna obudowa tytanowa jest pokryta specjalną powłoką, która chroni kamerę przed porysowaniem w codziennym użytkowaniu. Dzięki niej urządzenie może dłużej wyglądać jak nowe.

16 GB wewnętrznej pamięci wystarcza na zapis do 6 godzin (w przybliżeniu) filmu Full HD oraz stereofonicznego dźwięku. Aby filmować jeszcze dłużej, należy umieścić w kamerze oferowaną oddzielnie kartę Memory Stick™. Kamera TG7VE zapamiętuje, z jakiego zakątka świata pochodzą utrwalone na filmie chwile. Jest wyposażona w czuły odbiornik GPS, który rejestruje trasę podróży. Po zakończeniu zdjęć można wyświetlić na ekranie LCD mapę z indeksem miejsc, w których zostały nakręcone poszczególne ujęcia. Podróż można także ponownie prześledzić po powrocie do domu na mapach elektronicznych wyświetlanych na komputerze przez program Picture Motion Browser.

Obsługa kamery jest banalnie prosta - by rejestrować materiał wideo, wystarczy nacisnąć przycisk rozpoczynania a potem kończenia nagrania. Po naciśnięciu kciukiem sąsiedniego przycisku PHOTO kamera będzie gotowa do wykonywania

Fotografii o rozdzielczości 4 milionów pikseli. To tak, jakby mieć ze sobą równocześnie kamerę i aparat cyfrowy – bez dodatkowego obciążenia.

Kamera HDR-TG7VE jest dostępna od maja w cenie około 4000 zł.a