poniedziałek, 20 maj 2024

NEX-VG10---080Sony zaprezentowało pierwszą na świecie konsumencką kamerę HD z wymiennym obiektywem. Model NEX-VG10E to również pierwsza kamera Handycam® wyposażona w wyjątkowo duży przetwornik obrazu CMOS Exmor APS HD, pozwalający na uzyskiwanie efektów rozmycia tła - rodem z prawdziwego kina. …

NEX-VG10---200Sony zaprezentowało pierwszą na świecie konsumencką kamerę HD z wymiennym obiektywem. Model NEX-VG10E to również pierwsza kamera Handycam® wyposażona w wyjątkowo duży przetwornik obrazu CMOS Exmor APS HD, pozwalający na uzyskiwanie efektów rozmycia tła - rodem z prawdziwego kina.

Interesująca jest zgodność z obiektywami z mocowaniem E co sprawia, że użytkownicy kamery NEX-VG10E mogą używać także licznych szkieł z mocowaniem A, przeznaczonych do lustrzanek cyfrowych i podłączanych za pośrednictwem oferowanego oddzielnie adaptera LA-EA1 1 .

Sercem kamery NEX-VG10E jest przetwornik obrazu CMOS Exmor APS HD o rozdzielczości 14,2 miliona pikseli, który dzięki ścisłej współpracy z wydajnym procesorem Sony BIONZTM zapewnia bardzo wysoką rozdzielczość filmów i fotografii.

Zapis filmów Full HD 1920x1080 odbywa się w formacie AVCHDTM przy przepływności do 24 Mb/s, co gwarantuje wyjątkową szczegółowość i czystość obrazu. W odróżnieniu od wielu aparatów cyfrowych, w tym lustrzanek z trybem filmu HD, czas ciągłego filmowania jest niemal nieograniczony. Wystarczy po prostu zainstalować wybraną kartę Memory Stick PRO DuoTM albo SD, aby następnie nagrywać filmy Full HD i fotografie JPEG, które można w prosty sposób przesłać do posiadanego komputerowego systemu archiwizacji i obróbki materiału.

Kamera NEX-VG10E będzie oferowana w zestawie z wyposażonym w stabilizator obrazu obiektywem E18-200 mm f/3,5-6,3 OSS, który wyróżnia się płynnym i wyjątkowo cichym działaniem autofokusa i przysłony.

Kamera Handycam® Full HD NEX-VG10E z wymiennym obiektywem będzie dostępna od września 2010