Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna fotoALBUM wyniki Laureaci VI edycji – Panorama
niedziela, 16 maja 2021

Laureaci VI edycji – Panorama
wtorek, 04 sierpnia 2009 18:34    Drukuj Email

Panoramę definiuje się jako rozległy, szeroki widok. W fotografii, filmie, telewizji, malarstwie – przynajmniej taki, jaki widzimy w naturze i jest to zdecydowanie więcej niż obejmuje „klatka” o proporcjach 3:2 czy 4:3. I zdjęć o zdecydowanych proporcjach panoramicznych, obejmujących bardzo szeroki kąt widzenia, a nawet 360 stopni - oczekwaliśmy. Ostatecznie uwzględniliśmy także obrazy, w których panoramę potraktowano dość potocznie - po prostu jako rozległy widok. Ale wiele prac odbiegło od tematu, bo przypomnę po raz kolejny, że nasze comiesięczne edycje dotyczą zawsze tematu głównego kwartału, jakim przez ostatnie trzy miesiące była ARCHITEKTURA. Nie chodziło więc o panoramę Tatr.
Aby wykonać ciekawą, niesztampową panoramę nie wystarczy wejść na wyższe piętro i pstryknąć zdjęcie z horyzontem przecinającym je niemal na pół. Potrzebny jest jakiś pomysł. Może to być na przykład gęsty, ciasny kadr wypełniony po brzegi budykami. Więcej wysiłku wymaga, ale i ciekawsze efekty daje, komponowanie panoram z kilku ujęć. W ten sposób można stworzyć ciekawe, nierealne obrazy. Ważny jest oczywiście przemyślanie dobrany motyw.
Temat okazał się trudny, tym bardziej dziękujemy wszystkim za nadesłane prace, a laureatom gratulujemy.

Laureaci VI edycji Fotoalbumu:

Zobacz większe!

I miejsce – Grzegorz Chwesiuki – Mur

Zobacz większe!

II miejsce – Agnieszka Siemińska – W oczekiwaniu na wiatr

Zobacz większe!

III miejsce – Maciej Czubek – 3

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież