Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna fotoALBUM wyniki Laureaci II edycji kw. – ARCHITEKTURA
poniedziałek, 17 maja 2021

Laureaci II edycji kw. – ARCHITEKTURA
wtorek, 04 sierpnia 2009 18:44    Drukuj Email

Minął już drugi kwartał naszego konkursu, który poświęcony został fotografii architektury. Tu w większym stopniu można było skupić się na kompozycji, ustawieniu kadru, poszukiwaniu interesujących motywów. Choć model nie ucieka, nie zamknie oczu, ani się nie obrazi, to nie znaczy to wcale, że jast łatwy do sportretowania. Po pierwsze trzeba umieć wyłowić z otoczenia te elementy architektoniczne, które mają w sobie to „coś”, co w dodatku na fotografii uda się zachować. Po drugie, jak sfotografować motyw pozornie niezmienny, tkwiący w miejscu i „pozujący” każdemy tak samo, żeby zainteresować odbiorcę? Trzeba pokombinować z punktem widzenia, porą dnia, światłem. A może spróbować nadać jakiś kontekst, nastrój, wypróbować inne formy, na przykład panoramę, zrezygnować z koloru, zastosować filtr? Możliwości jest wiele, a spośród nadesłanych w tym kwartale prac za architektoniczny całokształt wyróżniliśmy Agnieszkę Siemińską i Jarosława Gwoździka. Gratulujemy.

Laureaci kwartalni:
  • Agnieszka Siemińska
  • Jarek Gwoździk

– Agnieszka Siemińska

Zobacz większe!Zobacz większe!Zobacz większe!Zobacz większe!

– Jarek Gwoździk

Zobacz większe!Zobacz większe!Zobacz większe!Zobacz większe!

Tradycyjnie już laureatom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane zdjęcia i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież