sobota, 18 maj 2024

Spis treści

Noworoczne postanowienia

Zobacz większe!   Nie możemy, niestety, zamykać oczu na to, co wokół nas się dzieje. Bo kryzys, nie ważne czy już jest, czy dopiero będzie, dotknie każdego z nas. I Czytelników, którzy znów zaczną się zastanawiać czy wybrać w sklepie ulubiony miesięcznik czy może w tym miesiącu sobie darować. I reklamodawców, dzięki którym, co to dużo mówić, istniejemy – bo budżety okrojone i trzeba znaleźć inne formy promocji produktów, niekoniecznie na łamach poczytnego pisma. I w końcu nas samych. Ale czy ten czarny scenariusz się sprawdzi? Są tacy, którzy twierdzą, że rok 2009 będzie gorszy niż się spodziewamy, ale są też optymiści, którzy przyznają: owszem jest dekoniunktura, ale przecież nie będzie trwać wiecznie, gdzieś te miliony aparatów, kart pamięci, drukarek i innych akcesoriów trzeba sprzedać. A w sklepach, co ciekawe, jakby w ogóle kryzysu nie było. Przed świętami aparaty sprzedawały się jak świeże bułeczki, i to wcale nie te najtańsze. No to może warto być optymistą, nie załamywać rąk, tylko robić swoje, jak mawia pewien klasyk.
   Tym bardziej, że tuż po Nowym Roku pojawiło się dziesięć nowych kompaktów Olympusa, a przed nami targi CES czy PMA. Tam też będą niewątpliwie nowości, które trzeba będzie wtłoczyć na rynek, a przede wszystkim przekonać klientów, że warto kupić nowy aparat, który właśnie się pojawił na rynku.
   U nas, w pierwszym numerze w Nowym Roku, tradycyjnie, prezentujemy karty z kultowego kalendarza firmowego, jakim stał się przez lata Kalendarz Pirelli. To niebywała okazja, by popatrzeć
na zdjęcia, do których dostęp jest ograniczony – wszak kalendarz wyląduje tylko na VIPowskich ścianach. Tym bardziej, że na zdjęciach pojawiła się, po raz pierwszy, polska modelka Małgosia Bela – gratulujemy.
   Dla miłośników sprzętu, dwa świetne testy – Nikon D700 i Olympus E-520, oraz nowy cykl o czarno-białej ciemni. To głównie z myślą o młodzieży, która z tradycyjną fotografią nie zdążyła się zapoznać – a niewątpliwie warto.
   Zapraszamy też na nasze forum – na stronie www.forum.foto.com.pl czekają na pytania nasi eksperci.
   A postanowień jednak nie będzie…

Zbigniew Włodarski

spis treści >>