Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Fotoreportaż Anna Pisula-Mandziej - ,,Przyroda w USA''. Wystawa w Książnicy Pomorskiej
środa, 21 kwietnia 2021

Anna Pisula-Mandziej - ,,Przyroda w USA''. Wystawa w Książnicy Pomorskiej
sobota, 01 lutego 2014 14:12    Drukuj Email

Wystawa czarno-białej fotografii p.t. “Przyroda w USA” oraz książka o tym samym tytule (w oryg. “Nature in USA”) to ukoronowanie 25-lecia pracy twórczej artystki.

Pierwsze fotografie z tej serii Anna Pisula wykonała w 1987 roku w Sequoia National Park w Kalifornii. Prace te w rok później stały się częścią jej egzaminu dyplomowego w AKI w Enschede. Wielokrotne, początkowo krótkie, a potem coraz dłuższe pobyty w Parkach Narodowych w USA zaowocowały przygotowaniem tej wystawy i publikacją albumu fotograficznego, do którego słowo wstępne napisał Adam Sobota, kurator Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Album został wydrukowany przez Vandenberg / Printmedia w Holandii. Część wcześniejszych prac z serii ”Przyroda w USA” zostało opublikowanych i pokazanych na wystawach i festiwalach fotograficznych we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Belgii i Holandii. Fotografie Anny Pisuli-Mandziej w średnich i dużych formatach z ostatnich dłuższych pobytów w 2011 oraz 2012 roku w Stanach są po raz pierwszy prezentowane polskiej publiczności. 

pisula-mandziej-ameryka-960

Anna Pisula-Mandziej, z wykształcenia inżynier chemik, po wyjeździe do Holandii w 1981 roku zainteresowała się fotografią. Tam też w 1988 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych (AKI) w Enschede ze specjalnością grafika użytkowa i fotografia. Od tego czasu pracuje, jako niezależny fotograf i grafik. Jest członkiem Okręgu Szczecińskiego ZPAF i Holenderskiego Związku Fotografów Profesjonalnych. Ma na koncie 120 wystaw, w tym 47 indywidualnych, w wielu krajach Europy.

 

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica, Sala „Pod Piramidą”, ul. Podgórna 15/16, Szczecin
Wernisaż w środę 5 lutego o godz. 17:00, wystawa czynna do 27 lutego 2014

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież