Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Fotoreportaż Wystawa członkiń OTF
sobota, 08 maja 2021

Wystawa członkiń OTF
wtorek, 01 czerwca 2010 21:06    Drukuj Email

Wystawa członkiń Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego na Zamku Linhartovskim 

M-Durkalec_plakat-----200Małgorzata Durkalec - Żytyńska  -  „Za płotem”

Absolwentka Instytutu Sztuki w Cieszynie, dyplom w pracowni graficznej prof. E. Delekty, podyplomowe na z Edukacji Techniczno – Informatycznej, nauczycielka plastyki w szkole podstawowej w Opolu, zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią.

Wystawa   „Za płotem” to cykl czarno-białych fotografii przedstawiających  wieś. Jest osobistą refleksją na  miejsca, do których trafiłam podczas moich wędrówek. Jest tam kilka fotografii z okolic w  których mieszkam. Są to zdjęcia ukazujące różne oblicza  wsi:  z jej często niezauważanymi na co dzień detalami,  z niszczejącymi zabytkami, z ludźmi i  ginącymi zawodami.

Małgorzata Durkalec - Żytyńska 

Juszczak-Czubak_plakat----200Agata Czubak i Zuzanna Juszczak  -  „Wenecja”

Autorki są uczennicami  Państwowego Liceum Sztuk Pięknych w Opolu, zajmują się malarstwem i fotografią. Na wystawie prezentują zdjęcia powstałe podczas pleneru i porannej wycieczki do Wenecji.

Katarzyna Krause  - „Jak Wyglądam”

Rzemieślnik fotograf,  nieustannie początkujący grafik komputerowy, fotografię analogową odłożyła na później.  Dopiero od paru dzieli się swoim sposobem widzenia i wystawia swe prace. Interesuje  ją raczej przekazanie klimatu, jaki wiąże się z tematem zdjęcia niż sam temat, dotknięcie tajemnicy niż jej wydobycie na powierzchnię.
Jej prace można oglądać na http://www.katarzynakrause.pl/

K-Krause_plakat----200Na wystawę składa się zestaw 30 fotografii, w większości portretów, by nie zanudzić  urozmaiconych paroma krajobrazami oraz portretem ziemniaków.

Temat wystawy zainspirowany został tym jak portretowani reagują na swój wygląd, jak anonimowi oglądający odbierają wizerunek innych i ile na jego podstawie wyrażają opinii o tej osobie. Jak działa mechanizm nazwany przez psychologów projekcją.  Jak - równoległy do tego, gdzie wywołane fotografie wiszą na ścianie - świat internetowy rozwija się i korzysta ze sztuk wizualnych. Jak wszystko jest kwestią umowy, norm, smaku i kultury.


Zamek Linhartovski, Czechy, Mesto Albrechtice,
wystawa czynna od 3 lipca do 7 sierpnia,
http://www.zameklinhartovy.cz/pl/zamek-linhartowski

Z życia Towarzystw i Klubów Fotograficznych

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 8 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież