Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Aneta Kowalczyk
niedziela, 20 czerwca 2021

Aneta Kowalczyk
piątek, 05 grudnia 2008 22:49    Drukuj Email

Zobacz większe! Prace Anety Kowalczyk prezentowaliśmy już na naszych łamach kilka miesięcy temu. Od tego czasu udało jej się wiele osiągnąć i zyskać uznanie. Przypomnijmy, że jej przygoda z fotografią rozpoczęła się w chwili, gdy po raz pierwszy stanęła przed obiektywem jako modelka. Z czasem zaczęła spełniać się w nowej roli – fotografa. Skupiła się na fotografii mody oraz portretach. Ten obszar fascynuje ją najbardziej, zwłaszcza gdy obiektem jest kobieta – piękna i tajemnicza, czasami silna i odważna, innym razem krucha i delikatna. Ważne, by czymś intrygowała – spojrzeniem, gestem, by potrafiła zatrzymać widza i sprawiła, że zdjęcie zapadnie w pamięć. I trzeba przyznać, że udaje jej się to znakomicie. Wykreowane sytuacje nie rażą sztucznością. Choć można powiedzieć, że w fotografii mody, portretowaniu kobiet wszystko już było, prace Anety Kowalczyk cechują się autorską świeżością. Zobacz większe!Kombinacja urody ciała, wyrazu twarzy i emocji budzi pozytwne odczucia i przez to przyciąga uwagę widza. Stąd poświęcamy też twórczości Anety okładkę, bo warto, bo miło napotkać wzrok i intrygujący gest pięknej kobiety spoglądającej choćby tylko ze sklepowej półki...

Aneta Kowalczyk ukończyła studia na kierunku Stosunki Międzynarodowe o specjalności komunikacja i mass media. W 2006 roku przeprowadziła się do Szwecji, gdzie profesjonalnie zajęła się fotografią. Współpracowała z magazynami z Wloch, Francji oraz USA. Jako jedna z trzech osób wygrała konkurs organizowany przez Sabatini Expo i otrzymała nagrodę w postaci indywidualnej wystawy w Rzymie, która odbędzie się w drugiej połowie roku 2008. Sabatini Expo to także spotkania z włoskimi magazynami oraz studentami fotografii. Została zaproszona również do wzięcia udziału w międzynarodowej wystawie w Portugalii organizowanej przez APPAF, gdzie wśród 25 autorów z całego świata będzie reprezentować Polskę. Wystawa będzie trwała cały wrzesień, nastepnie powędruje kolejno do Finlandii (Underground Photo Gallery) oraz Syrii (Le Pont Photo Gallery). Wspołpracuje z agencją Moda Forte, została przyjęta do grona YPU – organizacji, która ma za zadanie promowanie początkujacych, utalentowanych fotografów. Rozpoczyna współpracę z warszawskimi agencjami fotograficznymi oraz reklamowymi.

W pracy wspomagają ją: Igor Nowakowski, stylista Maciej Spadło, wizażystka Agnieszka Matyjasek oraz stylistka fryzur Marta Trojanowska.

Jej zdjęcia można obejrzeć na stronie www.anetakowalczyk.com.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 9 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież