Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Wystawa Arkadiusza Kubisiaka ,,Mijając cienie'' w warszawskiej Ney Gallery & Prints
sobota, 19 czerwca 2021

Wystawa Arkadiusza Kubisiaka ,,Mijając cienie'' w warszawskiej Ney Gallery & Prints
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 22:52    Drukuj Email

W warszawskiej Ney Gallery & Prints będzie można oglądać od 20 września wystawę zdjęć Arkadiusza Kubisiaka ,,Mijając cienie''.
Projekt Mijając cienie, zrealizowany w ciągu 3 ostatnich lat, poświęcony został w jednej z najstarszych dzielnic Radomia jaką jest Miasto Kazimierzowskie. Wystawa stanowi subiektywny opis przestrzeni miejskiej, w której człowiek jest głównym bohaterem.

Tak o projekcie mówi autor:
Po raz pierwszy zetknąłem się z radomską starówką latem 2011 roku. Sceny, które wówczas widziałem przypominały świat budzący się po wojnie. Ludzie remontują budynki, podpierają belkami ściany z trudem zdobywają pożywienie. Uświadomiłem sobie, że ten świat szybko znika. Wiele zabytkowych kamienic z XVIII i XIX jest obecnie wyburzanych w tej dzielnicy. Ich miejsce zajmują nowe budynki, nowoczesne lecz pozbawione pamięci. W kamieniczkach żyją głownie starzy, biedni ludzie. Pamiętają czasy wojny, a niektórzy są jeszcze z pokolenia przedwojennego. Dzieci bawią się mając do dyspozycji piłkę i parę kijków. Potrafią zamienić każde miejsce w plac zabaw. Wszystkich mieszkańców łączy jedno – kamienice są ich jedynym domem. Wielu związanych od urodzenia z tym miejscem jest przenoszonych w obszary, które nie mają żadnego połączenia z tą historią, wśród której przeżyli całe swoje życie.
Arkadiusz Kubisiak cyklem czarno-białych zdjęć Mijając cienie zachwycił jury Konkursu Fotograficznego National Geographic, wywalczył Grand Prix oraz pierwsze miejsce w kategorii fotoreportaż. Arkadiusz Kubisak jest także laureatem prestiżowego konkursu BZ WBK Press Photo 2014, cykl Mijając Cienie został uhonorowany II miejscem w kategorii fotoreportaż.

 

arkadiusz kubiak 4

fot. Arkadiusz Kubiak

 

arkadiusz kubiak 3

fot. Arkadiusz Kubiak

 

arkadiusz kubiak 2

fot. Arkadiusz Kubiak

 

arkadiusz kubiak 1

fot. Arkadiusz Kubiak

Arkadiusz Kubisiak, urodził się 1968 r. Studiował fotografię w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Brał udział w wielu warsztatach fotograficznych m. in. Transmission pour I’Image w Perpignan we Francji. Zajmuje się fotografią dokumentalną o tematyce społecznej. Pracuje głównie nad projektami długoterminowymi w kraju i za granicą.


Wystawa do 16 października 2014 r.
New Gallery & Prints
Warszawa, ul. Spokojna 7/2

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież