Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy W Galerii Stalowej w Warszawie ,,Pejzaż miejski''
niedziela, 20 czerwca 2021

W Galerii Stalowej w Warszawie ,,Pejzaż miejski''
sobota, 23 sierpnia 2014 12:14    Drukuj Email

Warszawska Galeria Stalowa zaprasza na wernisaż zbiorowej wystawy ,,Pejzaż miejski'', który odbędzie się 2 września, o godz. 18:00.
Zaprezentowane zostaną prace piątki malarzy: Pawła Słoty, Marii Kiesner, Zbigniewa Blukacza, Artura Przebindowskiego i fotografika Andrzeja Koniakowskiego. Są oni przedstawicielami młodego i średniego pokolenia twórców.

andrzej-koniakowski

Autor: Andrzej Koniakowski

 

artur przebindowski

Autor: Artur Przebindowski

 

maria kiesner

Autor: Maria Kiesner

 

pawel slota

Autor: Paweł Słota

 

zbigniew blukacz

Autor: Zbigniew Blukacz


Malarstwo pejzażowe od stuleci zajmowało się przedstawianiem widoków natury lub wsi, właściwie od XVIII wieku zdarzały się weduty, czyli widoki miejskie, głównie Wenecji.
Właściwie wiek XX przyniósł styl pejzaży wielkomiejskich, co oczywiście wiązało się z dynamicznym rozwojem wielkich aglomeracji. Malarze, a także fotograficy i filmowcy prześcigali się w próbach oddania specyficznego charakteru pejzaży miejskich i to zarówno tzw. topograficznych, czyli oddających w konwencji realistycznej obraz miast, ale i wizyjnych, fantastycznych, odnoszących się do pewnych konkretnych i rzeczywiście istniejących elementów, lecz jako całość stanowiących oryginalną wizję artysty.
Takie właśnie są obrazy zebrane na wystawie Pejzaż miejski. Pozornie przedstawiające widoki miast, konkretnych ulic czy domów, w istocie jednak będące swobodną kreacją, tworem wyobraźni artystów – malarzy i fotografika.


Pejzaż miejski
Wernisaż: 2 września 2014 roku, godz. 18:00
Wystawa potrwa do 21 września 2014 roku
Galerii Stalowa
Warszawa

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież