Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Wojciech Grzędziński w Galeria One Of w Warszawie
środa, 12 maja 2021

Wojciech Grzędziński w Galeria One Of w Warszawie
poniedziałek, 07 lipca 2014 09:19    Drukuj Email

Galeria One Of w Warszawie zaprasza na wernisaż wystawy Wojciecha Grzędzińskiego 10 lipca 2014 roku o godz. 19.00, a później na spotkanie z autorem.

Do kolejnej, piątej już odsłony galerii Grzędziński wybrał zdjęcie, które powstało w marcu 2013 roku w Afganistanie. Fotografia jest częścią cyklu o nazwie "Pustka" oraz powstającego właśnie albumu fotograficznego o tym samym tytule, który opowiada o konfrontacji Afganistanu z żołnierzami przylatującymi do tego kraju w ramach kontyngentu wojskowego.

Zdjęcie zostało zrobione w Prowincji Ghazni, około 50 metrów od miejsca gdzie w grudniu 2011 roku, w wyniku wybuchu miny-pułapki, zginęło pięciu polskich żołnierzy. Wybrane, jedno zdjęcie Wojciecha Grzędzińskiego odsłonięte zostanie w Galerii One Of w czwartek 10 lipca o godz. 19.00. Godzinę później zapraszamy na spotkanie z autorem zdjęcia, które poprowadzi fotograf dokumentalista Maciej Jeziorek. Tematem spotkania będzie Afganistan i tytułowa pustka, którą odczuwają żołnierze, stłoczeni w małej bazie.

Wojciech Grzędziński dokumentował konflikty zbrojne i ich skutki m.in. w Libanie, Gruzji, Afganistanie, Sudanie Południowym. Wielokrotny laureat polskich konkursów fotografii prasowej m.in. Grand Press Photo, Newsreportaż, BZWBK Press Photo. Za reportaż konfliktu zbrojnego w Gruzji otrzymał w 2009 trzecią nagrodę w konkursie World Press Photo, honorowe wyróżnienie w konkursie NPPA oraz nagrodę Visa D?or News 2009 Award. Od lutego 2011 pracuje jako szef fotografów w Kancelarii Prezydenta RP oraz fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 roku.

Wernisaż: 10 lipca 2014, godz. 19.00

Spotkanie z autorem: 10 lipca 2014 r., godz. 20.00

Wystawa czynna do 31 lipca 2014

Galeria One Of / Pin-Up Studio
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa

Wojciech Grzedzinski OneOf

 

 

 

 

One Of Wojciecha Grzędziński

Fot. Wojciech Grzędziński

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież