Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Stephan Rudyk w warszawskiej Kordegardzie
czwartek, 15 kwietnia 2021

Stephan Rudyk w warszawskiej Kordegardzie
wtorek, 01 lipca 2014 10:56    Drukuj Email

Do 6 lipca 2014 roku można obejrzeć wystawę prac Stepana Rudyka w Galerii Kordegarda w Warszawie.

Stepan Rudyk, ur. 1982r.w mieście Izmaił, na Ukrainie.
Fotograf, fotoreporter, w 2006 roku ukończył Kijowski Narodowy Uniwersytet Kultury i Sztuki, na Wydziale Sztuki Filmowej i Telewizyjnej, specjalizacja fotografia.
Współpracował z wydawnictwami Afisza i Kijów Post; publikował w czasopiśmie Czystaja Pribyl’ oraz w gazecie Ekonomiczeskije Wiedomosti.
Jest członkiem Związku Artystów Fotografików Ukrainy oraz Związku Artystów Fotografików Rosji.
Zdobył wiele nagród na międzynarodowych konkursach fotograficznych i festiwalach; często wystawia w Polsce - ostatnio, w maju - zaprezentował cykl fotografii na poznańskim Placu Wolności pt. Poznaj Sąsiada! Obcokrajowcy w Poznaniu, przedstawiający osoby, które postanowiły żyć i pracować w Wielkopolsce.

Dwukrotnie, w 2010 i 2013 roku, realizował półroczne stypendium w Programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gaude Polonia pod opieką artystyczną Witolda Krassowskiego.

Program stypendialny Gaude Polonia przeznaczony jest dla młodych twórców kultury oraz tłumaczy literatury polskiej z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w pierwszej kolejności z Białorusi
i Ukrainy. Program służy budowaniu płaszczyzny zrozumienia i dobrych kontaktów na gruncie współpracy kulturalnej pomiędzy Polską a jej bliskimi Sąsiadami. Pobyt w Polsce ma umożliwić stypendystom poznanie współczesnej kultury polskiej oraz doskonalenie warsztatu twórczego pod opieką artystyczną uznanych twórców oraz instytucji w największych i najważniejszych ośrodkach kultury polskiej. O półroczne stypendium mogą ubiegać się twórcy reprezentujący następujące dziedziny: film, fotografia, konserwacja zabytków, literatura/ przekład, muzyka, sztuki wizualne, teatr, krytyka sztuki, teatru i filmu.

 

Galeria Kordegarda

ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa

Godziny otwarcia:
Wtorek - Niedziela 11:00 - 19:00
Poniedziałek - Zamknięte

Stepan Rudyk

 

 

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież