Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Radosław Kołpowski - ,,Patrz przed siebie. Pod nogi. W siebie'' w Poznaniu
niedziela, 20 czerwca 2021

Radosław Kołpowski - ,,Patrz przed siebie. Pod nogi. W siebie'' w Poznaniu
poniedziałek, 30 czerwca 2014 22:53    Drukuj Email

 Klubokawiarnia Meskalina w Poznaniu, ul. Stary Rynek 6 zaprasza na wystawę fotografii Radosława Kołpowskiego zatytułowaną  ,,Patrz przed siebie. Pod nogi. W siebie''.

Radosław Kołpowski – Wielkopolanin, sercem oddany Poznaniowi, fotograf z zamiłowania i pasjonat natury specjalizujący się w fotografii przyrodniczej i makro. Zdobywca pierwszego miejsca 6. Edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska 2010 w kategorii Zwierzęta za fotografię Małpia twarz.

Zdaniem Radosława Kołpowskiego dobra fotografia przyrodnicza to nie tylko zasługa profesjonalnego sprzętu, ale przede wszystkim ogromnej wiedzy i praktyki, sprzyjających warunków oraz szczęścia. Już w dzieciństwie ojciec leśniczy zabierał syna na wspólne wyprawy w teren, gdzie pokazywał mu dzikie zwierzęta wtajemniczając go w ich zwyczaje i zachowania, ucząc podchodzenia ich w sposób umożliwiający obserwację i fotografowanie, a jednocześnie nie ingerujący w ich terytorium i nie stanowiący dla nich zagrożenia. Już wówczas szczególnie zainteresował się owadami, które są ulubionym obiektem jego zdjęć. Kołpowski najczęściej wędruje z aparatem po lasach i łąkach Polski, ale miał również okazję fotografować przyrodę lasów tropikalnych Ameryki Południowej. Gdy widzi zwierzę w wymarzonej scenerii i oświetleniu ma zaledwie kilka sekund, by wykorzystać ten zbieg okoliczności. Tak było w Amazonii Boliwijskiej, gdzie sfotografował pająka, który w nocnych ciemnościach dżungli opuścił się po nici tuż przed jego obiektyw. Ani chwili wahania, pstryknięcie, a jakiś czas później pierwsza nagroda za zdjęcie Małpia Twarz. Obiektem szczególnych zainteresowań Radosława Kołpowskiego są również jelenie.


Klubokawiarnia Meskalina
ul. Stary Rynek 6
Poznań

radoslaw kolpowski malpia twarz

 

fot. Radosław Kołpowski

 

 

 

radoslaw kolpowski zielono mi

 

fot. Radosław Kołpowski

 

radoslaw kolpowski na krawedzi

fot. Radosław Kołpowski

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież