Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Wystawa Sebastiana Stasiuka "Inferus nuditate"
poniedziałek, 21 czerwca 2021

Wystawa Sebastiana Stasiuka "Inferus nuditate"
poniedziałek, 23 czerwca 2014 19:08    Drukuj Email

Wernisaż odbędzie się 24 czerwca, godz. 20, w Klubogalerii Tygmont Live Club w Warszawie przy ulicy Mazowieckiej 6/8.

"Kolekcja 18 zdjęć przygotowywane w warunkach studyjnych, to wyraz mojego zainteresowania rysunkiem, światłem i bryłami. Fotografia aktu to próba zawarcia w zdjęciach pewnego paradoksu. Samo w sobie ciało jest uwikłane w człowieka i łatwe do zniszczenia. Rozpada się pod ciężarem czasu. Jednak to samo ciało było od zawsze elementem cywilizacji poprzez sztukę i jest uniwersalnym jej symbolem nie zależnym zupełnie od czasu i miejsca. Indywidualnie ciało jest płynem, kształtowanym przez nasze życiorysy ale jest też najbardziej uniwersalnym elementem rzeczywistości. Samo fotografowanie to dodanie dodatkowego wymiaru do mojej codzienności. W tym dodatkowym wymiarze nie ma miejsc na ideologie i doktryn ekonomiczne. Możliwość znalezienia się poza czasem kiedy się go zamraża migawką aparatu. W takiej dodatkowej przestrzeni nie muszę werbalizować moich myśli, a tylko przenosić je na nośnik jakim są właśnie zdjęcia."


Sebastian Stasiuk ur. 28 marca 1988 r. w Sokołowie Podlaskim, mieszkający w Warszawie fotograf i inżynier elektrotechnik.W latach 2007 - 2014 studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej (Elektrotechnika, Specjalność Technika Świetlna). W toku studiów związał się z Klubem Filmowo-Fotograficznym PW „Focus” i uczestniczył od 2007 r. w jego działalności i wystawach. Od grudnia 2009 r. pracuje jako zawodowy fotograf mający za sobą do chwili obecnej ponad 30 poważnych projektów fotograficznych. Od 2010 r. na stałe związany jest z firmami prywatnymi Parkiet Studio oraz 5Element. Ponadto współpracuje m.in. z zespołami muzycznymi oraz projektantami mody, biżuterii, zajmując się przygotowaniem oprawy fotograficznej wydawnictw i płyt. Od czerwca 2011 do stycznia 2012 r. pracował jako redaktor i realizator testów profesjonalnego sprzętu fotograficznego w Sun House Media publikujący na stronie Fotopolis.pl. Od maja do sierpnia 2013 r. pełnił funkcję asystenta w zespole projektowym firmy ILF Consulting Engineers Polska uczestnicząc w tworzeniu dokumentacji technicznej instalacji elektrycznych na potrzeby nowobudowanej II Linii Metra Warszawskiego.

Wernisaż 24.06.2014, godzina 20.00

Klubogaleria Tygmont Live Club, ul. Mazowiecka 6/8,  Warszawa
Wystawa czynna do 28 lipca 2014.
Kurator: Anna Schwenk

Wstęp: wolny

stasiuk

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież