Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Diana Lelonek. Znacznie wcześniej
czwartek, 15 kwietnia 2021

Diana Lelonek. Znacznie wcześniej
wtorek, 06 maja 2014 21:46    Drukuj Email

Lookout Gallery zaprasza na wernisaż pierwszej indywidualnej wystawy Diany Lelonek, jednej z laureatek tegorocznej edycji sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. ,,Znacznie wcześniej'' Diany Lelonek koncentruje się na pustym miejscu - wyrwie pozostałej po przerwanej przez ludzi więzi z naturą. Jest wyrazem tęsknoty za naturą i tym, co łączyło z nią naszych przodków. Przyroda w pracach Diany Lelonek jest niezwykła: jednocześnie pociągająca i niepokojąca. Wywołuje szereg kontrastowych emocji: tęsknotę, fascynację i poczucie zagrożenia. W poszukiwaniu źródeł tych odczuć artystka cofa się w czasie do momentu, kiedy naturę i człowieka łączyła jeszcze pierwotna więź. Żeby ją odtworzyć próbuje na nowo zrównać człowieka z innymi gatunkami. Przedstawia ludzi jako podglądane przez ukrytą kamerę stado, na wzór zwierząt z filmów przyrodniczych. Pozbawia ich wizerunki tożsamości, odbierając im twarze, które przykrywa mchem i ziemią. Stara się, żeby w jej obiektywie ludzie stali się znów tylko zunifikowanymi, pozbawionymi indywidualności elementami przyrody. Dalsze prace ujawniają jednak, że proces ewolucji i cywilizacji człowieka jest nieodwracalny - podglądane przez artystkę stadko nagich mężczyzn spłoszone biegnie zakładać kąpielówki.

Diana Lelonek (ur. 1988)
Studentka ostatniego roku fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Artystka wizualna, fotografka. Medium fotograficzne traktuje jako punkt wyjścia i pole eksperymentu, łącząc je z innymi mediami. Tworzy kolaże, instalacje i video-instalacje. Wraz z Markiem Kucharskim laureatka tegorocznej edycji sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Mieszka i pracuje w Warszawie.


Wernisaż: 22.05.2014 godz. 19.00
Wystawa: 23.05 – 28.06.2014

Lookout Galery
ul. Puławska 41/2
02 – 508 Warszawa
tel. 69001177
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.lookoutgallery.pl

1. Diana Lelonek Untitled z cyklu Znacznie wcześniej 2014

Diana Lelonek, Untitled, z cyklu Znacznie wcześniej, 2014

2. Diana Lelonek Untitled z cyklu Znacznie wcześniej2014

Diana Lelonek, Untitled, z cyklu Znacznie wcześniej, 2014

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież